Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2010-52

RK-08-2010-52.doc  RK-08-2010-52pr1.doc  RK-08-2010-52pr1upr1.doc
Číslo jednacíRK-08-2010-52
NázevDohoda o spolupráci mezi krajem Vysočina a KOUS Vysočina, o.s.
Zpracoval P. Holý
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o uzavření Dohody o spolupráci mezi krajem Vysočina a KOUS Vysočina, o.s., které zastupuje nestátní neziskové organizace (dále jen NNO ) z kraje Vysočina.
V září roku 2009 bylo schváleno Memorandum uzavřené mezi Asociací krajů ČR a Asociací NNO v České republice, které mj. sleduje vytváření a posilování partnerských vztahů mezi samosprávnými kraji a NNO.
Rada vlády pro NNO, která je poradním a pracovním orgánem Vlády ČR v záležitostech NNO, na svém jednání 3. 12. 2009 podpořila uzavírání dohod mezi NNO a kraji a doporučila svým usnesením vznik těchto dohod.
Návrh řešení Nestátní neziskové organizace (dále jen NNO ) jsou vedle obcí a podnikatelské sféry, jedním z nejvýznamnějších partnerů kraje. Z informací Českého statistického úřadu vyplývá, že v kraji Vysočina bylo k 16. 3. 2009 registrováno 5 702 NNO. Průzkum agentury STEM v roce 2004 zjistil, že téměř polovina obyvatel ČR (47%) je členem nějaké NNO. Z analytických šetření kraje jsme zjistili, že 13% všech obyvatel kraje se do aktivit NNO zapojuje formou dobrovolnické práce.
Kraj Vysočina je jeden z prvních krajů, který spolupráci s NNO řeší systematicky a dlouhodobě. Tento materiál je provázán s předložením Strategie udržitelného rozvoje nestátního neziskového sektoru kraje Vysočina, která je předkládána radě kraje jako samostatný materiál.
Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje Radě kraje Vysočina uzavřít Dohodu o spolupráci mezi krajem Vysočina a KOUS Vysočina, o.s., které zastupuje nestátní neziskové organizace z kraje Vysočina (viz materiál RK-08-2010-52, př.1) a uložit její plnění všem odborům krajského úřadu, které se na spolupráci s NNO v kraji Vysočina podílejí.
StanoviskaMateriál byl připraven a projednán se zástupci odborů krajského úřadu (OŽP, OŠMS, OSV, OSH, OLVHZ, OKPP), které s jeho zněním souhlasí.
uzavřít Dohodu o spolupráci mezi krajem Vysočina a KOUS Vysočina, o.s., se sídlem: Myslibořice 1, 675 60 Myslibořice, IČ: 22734686 dle materiálu RK 08-2010-52, př. 1;
ukládá
všem odborům Krajského úřadu kraje Vysočina, které se na spolupráci s NNO v kraji Vysočina podílejí, aby ji naplňovaly.
Odpovědnost ORR
Termín 1. 4. 2010