Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2010-49

NázevCentrope Capacity
Zpracoval G. Grycová, I. Fryšová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o návrh spolupráce v rámci projektu Centrope Capacity.
Partnery projektu Centrope Capacity jsou:
- Česká republika (Statutární město Brno, Jihomoravský kraj)
- Rakousko (spolková země Burgenlad, Dolní Rakousko, Vídeň, města Eisenstadt, St. Pölten, Vídeň)
- Slovensko (Bratislavský samosprávny kraj, Trnavský samosprávny kraj, města Bratislava a Trnava)
- Maďarsko (komitáty Györ-Moson-Sopron, Vas, města Györ, Sopron, Szombathely)

Cíle, politické dokumenty a oblasti spolupráce v rámci projektu Centrope Capacity jsou uvedeny v materiálu RK-08-2010-49, př. 1. Projekt Centrope Capacity je financován z Interregn IVB a je navazujícím projektem na projekt BAER (Building a European Region), který byl financován z INTERREG IIIA.
Návrh řešení Odbor regionální rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) doporučuje Radě kraje Vysočina doporučit Zastupitelstvo kraje Vysočina rozhodnou o zapojení kraje Vysočina do projektu Centrope Capacity jako pozorovatele projektu, neboť partneři projektu mohou jako jeden z výstupů projektu navrhnout vznik ESUS či makrooregionu. Možný vznik těchto uskupení je zajímavý především z důvodu možného vývoje kohezní politiky pro programové období po roce 2013. Pozice pozorovatele projektu umožní kraji Vysočina účastnit se jednání, o které sám projeví zájem v rámci realizace projektu Centrope Capacity, na vlastní náklady.
Dle § 35 odst. 2 písm. h) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, je zastupitelstvu kraje vyhrazeno rozhodovat o spolupráci kraje s jinými kraji a o mezinárodní spolupráci.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout o zapojení kraje Vysočina jako pozorovatele do projektu Centrope Capacity za podmínek stanovených v materiálech RK-08-2010-49
a RK-08-2010-49, př. 1.