Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2010-03

RK-08-2010-03.doc
Číslo jednacíRK-08-2010-03
NázevUzavření smlouvy zakládající právo investora provést stavbu v rámci přípravy stavby II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 3. stavba
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuTento materiál se týká uzavření smlouvy zakládající právo investora provést stavbu na části pozemku zahrnutého do trvalého záboru předmětné stavby.
Kraj Vysočina je investorem akce II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 3. stavba . Součástí této akce je i výměna povrchů u této silnice v k. ú. a obci Vyskytná. Tato akce je plánována k zahájení v červenci 2010. Předpokládaná délka rekonstrukce je 3 měsíce.
Při přípravě podkladů k podání ohlášení se zjistilo, že výše uvedenou stavbou dojde k většímu záboru pozemků, než bylo vykoupeno. Záborem bude navíc dotčena část pozemku par. č 2225/14 o výměře cca 350 m2. Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Vyskytná vede tento pozemek na LV č. 10001, kde je jako výhradní vlastník pozemku vedena obec Vyskytná.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít s obcí Vyskytná smlouvu zakládající právo investora provést stavbu II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 3. stavba na části pozemku par. č. 2225/14 v k. ú. a obci Vyskytná.
Po dokončení akce dojde k zaměření zrekonstruované části silnice II/602 geometrickým plánem a k následnému majetkoprávnímu vypořádání pozemků touto silnicí zastavěných.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu zakládající právo investora provést stavbu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít s obcí Vyskytná smlouvu zakládající právo kraje Vysočina jako investora provést stavbu II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 3. stavba na části pozemku par. č. 2225/14 v k. ú. a obci Vyskytná.
Termín 30. 6. 2010