Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2010-05

Číslo jednacíRK-07-2010-05
NázevMajetkoprávní vypořádání pozemků v k. ú. Nová Zhoř a obci Stránecká Zhoř
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuTento materiál projednává majetkoprávní vypořádání silnice č. III/3493 v k. ú. Nová Zhoř a obci Stránecká Zhoř.
Na odbor majetkový se obrátil starosta obce Stránecká Zhoř se žádostí o majetkoprávní vypořádání silnice č. III/3493 z důvodu, že skutečný průběh této komunikace neodpovídá stavu vedeném v katastru nemovitostí. Při posouzení dané lokality dle interních mapových dokladů vyplynulo, že tato situace skutečně vyžaduje nápravu a z tohoto důvodu byl vypracován geometrický plán, který dané území a průběh komunikace upřesnil.
Některé pozemky, které jsou zastavěny silnicí jsou ve vlastnictví fyzických osob a některé jsou ve vlastnictví obce Stránecká Zhoř.
Pozemky ve vlastnictví obce Stránecká Zhoř, jsou uvedeny v materiálu RK-07-2010-05, př. 1 (výměra celkem 2456 m2).
Pozemky ve vlastnictví fyzických osob jsou uvedeny v materiálu RK-07-2010-05, př. 2 (výměra celkem 7343 m2).
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje požádat obce o darování pozemků pod silnicí č. III/3493 a v případě dohody uzavřít mezi krajem Vysočina a obcí Stránecká Zhoř darovací smlouvu a sjednotit tak vlastnictví jednotlivých pozemků a stavby silnice. Dále odbor majetkový navrhuje zahájit jednání s vlastníky pozemků na jejichž pozemcích se stávající komunikace nachází o výkupu pozemků a navrhnout jim kupní cenu jako cenu stanovenou dohodou ve výši 40 Kč/m2 - což je standardní cena, za kterou kraj Vysočina vykupuje pozemky pod silnicemi III. třídy v malých obcích.
Návrh usnesení předpokládá:
- zahájení jednání s obcí Stránecká Zhoř o darování pozemků dle materiálu RK-07-2010-05, př. 1;
- zahájení jednání s vlastníky pozemků o výkupu pozemků dle materiálu RK-07-2010-05, př. 2;
- doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem pozemky dle materiálu RK-07-2010-05, př. 1 z vlastnictví obce Stránecká Zhoř do vlastnictví kraje Vysočina;
- doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt do vlastnictví kraje Vysočina pozemky z vlastnictví fyzických osob dle materiálu RK-07-2010-05, př. 2.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace souhlasí s nabytím pozemků od obce i fyzických osob;
Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s nabytím pozemků od obce i fyzických osob.
* jednání s obcí Stránecká Zhoř o nabytí pozemků darem dle materiálu RK-07-2010-05, př. 1;
* jednání s vlastníky pozemků o výkupu pozemků dle materiálu RK-07-2010-05, př. 2;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout:
* nabýt darem pozemky dle materiálu RK-07-2010-05, př. 1 z vlastnictví obce Stránecká Zhoř do vlastnictví kraje Vysočina;
* nabýt úplatně do vlastnictví kraje Vysočina pozemky od vlastníků vedených v katastru nemovitostí v bodě uzavírání kupních smluv v rozsahu a za podmínek dle materiálu
RK-07-2010-05, př. 2.
Termín červen 2010