Detail materiálu pro radu čj. RK-07-2010-02

NázevProjekt Rozšíření Datového skladu kraje Vysočina
Zpracoval M. Šulc
Předkládá M. Šulc
Popis problémuJedná se o schválení účasti kraje Vysočina v projektu Rozšíření datového skladu kraje Vysočina v rámci Integrovaného operačního programu, prioritní osa 2 Zavádění ICT v územní veřejné správě , oblast podpory 2.1 Zavádění ICT v územní veřejné správě .

Hlavním cílem projektu je zefektivnění systému řízení informací a dat na Krajském úřadě kraje Vysočina prostřednictvím rozšíření a upgrade stávajícího datového skladu kraje a souvisejících analytických nástrojů. Dalšími cíli projektu jsou:
* prohloubení a rozšíření užívání informačních nástrojů a informačního potenciálu kraje Vysočina směrem k obcím, příspěvkovým organizacím, občanům kraje, dalším institucím, zaměstnancům a manažerům kraje,
* efektivní a uživatelsky snadné zpřístupnění všech relevantních dat krajské úrovně veřejné správy zainteresovaným subjektům,
* zvýšení využitelnosti, výtěžnosti a vypovídající hodnoty krajských informací, zkvalitnění a zrychlení rozhodovacích procesů veřejné správy kraje,
* úspora veřejných prostředků, zvýšení efektivity fungování krajského úřadu, zejména v oblasti zpracování dat - automatizace a unifikace dotčených procesů, elektronizace dotčených agend,
* vytvoření standardního referenčního podkladu pro rozhodování v agendách kraje, měření efektivity procesů (strategií, priorit) spojených s rozvojem regionu,
* vytvoření prostředí spolupráce a přenos dobré praxe v oblasti zpracování dat na Vysočině.

Předpokládaný termín podání projektu je nejpozději do 30. 10. 2010, začátek realizace projektu je předběžně plánován na listopad roku 2010. Délka projektu je plánována na 2 roky (investiční fáze), resp. 5 let (provozní fáze).

Celkový rozpočet projektu bude činit 24 000 000 Kč, spolufinancování projektu krajem bude 15 %, tj. 3 600 000 Kč. Způsob financování je ex-post.
Návrh řešení Zastupitelstvo kraje schválilo na svém prosincovém zasedání Strategii rozvoje eGovernmentu v kraji Vysočina , jejíž nedílnou součástí je projekt rozšíření datového skladu. Odbor analýz vypracoval studii proveditelnosti projektu. Dne 29. 1. 2010 byla vyhlášena Výzva č. 08 k předkládání žádosti o finanční podporu v rámci Integrovaného operačního programu na Rozvoj služeb eGovernmentu v krajích . Příloha materiálu obsahuje popis projektového záměru.
StanoviskaŘeditelka sekce ekonomiky a podpory:
Datový sklad je cestou ke zhodnocení a efektivnímu využití dat a to nejen k analýze již proběhlých jevů, ale také k predikcím budoucího vývoje, což je v současné době zvlášť důležité. Proto realizaci projektu podporuji.
Projektu Rozšíření datového skladu kraje Vysočina je v souladu se schválenou Strategií rozvoje eGovermentu v kraji Vysočina.

Odbor ekonomický:
Ve Fondu strategických rezerv nejsou dostatečné zdroje na financování projektu, kraj proto bude muset využít cizích zdrojů (kontokorentní úvěr). V případě schválení převodu bude založen zvláštní účet, prostřednictvím kterého bude probíhat financování projektu.

Odbor informatiky:
Odbor informatiky souhlasí s realizací navrženého projektu. Záměr je plně v souladu s platnou Strategii rozvoje eGovernmentu v kraji Vysočina a projektovými aktivitami odboru informatiky.
účast kraje Vysočina v projektu Rozšíření Datového skladu kraje Vysočina v rámci Integrovaného operačního programu, prioritní osa 2 Zavádění ICT v územní veřejné správě, oblast podpory 2.1 Zavádění ICT v územní veřejné správě;
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve finančním objemu max. 24 000 000 Kč na zvláštní účet kraje určený na přípravu a realizaci projektu Rozšíření Datového skladu kraje Vysočina s tím, že finance budou uvolňovány postupně dle aktuální potřeby projektu;
ukládá
Odboru analýz Krajského úřadu kraje Vysočina připravit projektovou žádost a předložit ji na Ministerstvo vnitra ČR k posouzení.
Odpovědnost odbor analýz
Termín 30. 10. 2010