Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2010-20

NázevSpolečný projekt regionů Vysočina a Champagne-Ardenne
Zpracoval K. Ubr, R. Křivánek, M. Metelková, A. Mikulíková, M. Tomšů
Předkládá M. Pech
Popis problémuMateriál předkládá žádost o financování společného projektu Škola a firma ruku v ruce regionů Vysočina a Champagne-Ardenne v oblasti středoškolského vzdělávání z prostředků programu Comenius Regio Partnerships (dále jen CRP ).
Rada kraje usnesením 1792/37/2009/RK souhlasila s přípravou a realizací společného projektu regionů Vysočina a Champagne-Ardenne zaměřeného podporu spolupráce středních škol a firem, kariérového poradenství a role regionálních partnerů a uložila OŠMS a Vysočině Education zpracovat projektovou žádost. V souladu se záměrem dopracovaly oba regiony párové projektové žádosti pro své národní agentury (v ČR Národní agentura pro evropské programy, NAEP). Projektové žádosti byly sestaveny na základě přípravných jednání mezi oběma stranami (16. - 18. 11. v kraji Vysočina, 19. - 21. 1. v Champagne-Ardenne).
Nositelem české části projektu je kraj Vysočina, na přípravě a realizaci se dále budou podílet partneři Vysočina Education, Krajská hospodářská komora a 4 střední školy - Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola, Hotelová škola Světlá a Obchodní akademie Velké Meziříčí, Střední škola stavební Jihlava a Střední škola technická Žďár nad Sázavou. Rozpočet projektu je plánován ve výši 24 450 EUR a vyžaduje spolufinancování 25% z části nákladů projektu (ze 7 450 EUR) z rozpočtu kraje (částka spolufinancování činí cca 50 000 Kč). Z prostředků kraje a Vysočiny Education je navrženo zajistit dopravu účastníků (vlastní vozidla a řidič), osobní náklady členů regionálního projektového týmu (v rámci plnění pracovních povinností) a prostory pro jednání (vlastní prostory). Dále bude potřebné zajistit předfinancování aktivit v závěru projektu ( zádržné před vyúčtováním ve výši 20%, cca 150 000 Kč). V případě schválení projektu budou prostředky zahrnuty do návrhu rozpočtu kapitoly Školství, mládeže a sportu na roky 2011 a 2012. Pro přípravu a realizaci projektu je navržen šestičlenný regionální projektový tým složený ze zástupců OŠMS (3), OSH (1) a Vysočina Education (2).
Po projednání v radě kraje bude projektová žádost předložena na NAEP (uzávěrka 19. 2. 2010). Pokud budou projekty schváleny oběma národními agenturami, budou projektové aktivity zahájeny v září 2010 a ukončeny v srpnu 2012.
Návrh řešení Přípravný tým projektu předkládá radě kraje k projednání projektovou žádost na financování společného projektu s regionem Champagne-Ardenne s názvem Škola a firma ruku v ruce v oblasti středoškolského vzdělávání. Žádost se na národní agentury předkládá v anglickém jazyce (materiál RK-05-2010-20, př. 1). Pro potřeby projednání v radě kraje jsou stěžejní pasáže přeloženy do českého jazyka (materiál RK-05-2010-20, př. 2). V době předložení materiálu ještě francouzská strana nespecifikovala své rozpočtové náklady v části E a přehled mobilit v části D. Tyto informace nemají vliv na smysl žádosti kraje Vysočina pro českou národní agenturu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
předložení projektové žádosti společného projektu Škola a firma ruku v ruce regionů Vysočina a Champagne-Ardenne v oblasti středoškolského vzdělávání pro financování z programu Comenius Regio Partnerships dle materiálu RK-05-2010-20;
ukládá
odboru školství, mládeže a sportu a řediteli Vysočina Education zajistit předložení projektové žádosti na národní agenturu programu.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, Vysočina Education
Termín 19. 2. 2010