Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2010-09

RK-05-2010-09.doc
Číslo jednacíRK-05-2010-09
NázevSmlouvy o zřízení věcného břemene v k. ú. Sněžné na Moravě a v k. ú. Daňkovice
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuPředkládaný materiál řeší užívání stavby vodovodu a kanalizační přípojky na pozemcích ve vlastnictví kraje Vysočina a městyse Sněžné.
Zastupitelstvo kraje Vysočina usnesením č. 0327/05/2008/ZK ze dne 16. 9. 2008 rozhodlo mimo jiné o prodeji bytových domů č.p. 206 a č.p. 207 v části obce Sněžné a darování pozemků které tvoří s bytovými domy jeden funkční celek, včetně stavby příjezdové komunikace a veřejného osvětlení do vlastnictví městyse Sněžné. V uzavřené darovací smlouvě mezi dárcem krajem Vysočina a obdarovaným městysem Sněžné smluvní strany konstatovaly, že na darovaných pozemcích je uložen rozvod vody ve vlastnictví dárce. Obdarovaný se zavázal, že uzavře v budoucnu s dárcem samostatnou smlouvu o bezúplatném zřízení věcného břemene pro provozování rozvodu vody na pozemcích ve vlastnictví obdarovaného. Dárce se zavázal, že uzavře v budoucnu s obdarovaným samostatnou smlouvu o bezúplatném zřízení věcného břemene pro provozování kanalizační přípojky k domu č.p. 206 a č.p. 207, která je umístněna na pozemcích ve vlastnictví dárce.
Umístnění stavby vodovodu ve vlastnictví kraje Vysočina v k. ú. Sněžné na Moravě a umístnění kanalizační přípojky ve vlastnictví Městyse Sněžné v k. ú. Sněžné na Moravě a v k. ú. Daňkovice, s vyznačením věcného břemene je graficky znázorněno v Geometrickém plánu č. 413-90/2009 a v Geometrickém plánu č. 136-33/2009 dle materiálu RK-05-2010-09, př. 1.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje radě kraje rozhodnout o uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene spočívající ve zřízení a provozování stavby vodovodu a s tím souvisejícím právu vstupu pro kraj Vysočina - oprávněného z věcného břemene, a každého dalšího vlastníka stavby vodovodu či jeho dodavatelů, za účelem udržování a provádění oprav stavby vodovodu umístněné na pozemcích par. č. 285 (PK), par. č. st. 211, par. č. 283/2, par. č. 284/1, 284/2, s vlastníkem pozemků - povinným z věcného břemene městysem Sněžné. Dále OM doporučuje rozhodnout uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene spočívající ve zřízení a provozování stavby kanalizační přípojky domu č.p. 206 a domu č.p. 207 v části obce Sněžné a s tím souvisejícím právu vstupu pro městys Sněžné - oprávněného z věcného břemene, a každého dalšího vlastníka stavby domu č.p. 206 a domu č.p. 207 či jeho dodavatelů, za účelem udržování a provádění oprav stavby kanalizační přípojky umístněné na pozemku par. č. 281/2 v k. ú. Sněžné na Moravě a pozemku par. č. 166/4 v k. ú. Daňkovice, s vlastníkem pozemků - povinným z věcného břemene krajem Vysočina. Věcná břemena budou uzavřena bezúplatně.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
* uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene mezi krajem Vysočina jako oprávněným z věcného břemene a městysem Sněžné jako povinným z věcného břemene spočívající ve zřízení a provozování stavby vodovodu a s tím souvisejícím právu vstupu pro kraj Vysočina a každého dalšího vlastníka stavby vodovodu na pozemcích par. č. 285 (PK), par. č. st. 211, par. č. 283/2, par. č. 284/1, 284/2 v k. ú. Sněžné na Moravě a obci Sněžné a to bezúplatně
* uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene mezi krajem Vysočina jako povinným z věcného břemene a městysem Sněžné jako oprávněným z věcného břemene spočívající ve zřízení a provozování stavby kanalizační přípojky domů č.p. 206 a č.p. 207 v části obce Sněžné a s tím souvisejícím právu vstupu pro městys Sněžné a každého dalšího vlastníka stavby kanalizační přípojky domů č.p. 206 a č.p. 207 v části obce Sněžné na pozemku par. č. 281/2 v k. ú. Sněžné na Moravě a pozemku par. č. 166/4 v k. ú. Daňkovice
Termín červen 2010