Detail materiálu pro radu čj. RK-02-2010-41

NázevSoutěž o SKUTEK ROKU 2009
Zpracoval M. Vencovská, P. Holý, I. Fryšová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o informaci o soutěži o SKUTEK ROKU 2009, která je součástí realizace projektu Vysočina 21 - Propagace a realizace MA 21 a udržitelného rozvoje v kraji Vysočina (dále jen projekt Vysočina 21 ).

Usnesením rady kraje č. 0041/02/2009 bylo uloženo Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) předložit projektovou žádost projektu Vysočina 21 v rámci 2. Výzvy k předkládání žádostí o grant z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR (Usnesení 0041/02/2009/RK rada kraje rozhoduje předložit projektovou žádost projektu Vysočina 21 - Propagace a realizace MA 21 a udržitelného rozvoje v kraji Vysočina v rámci 2. Výzvy k předkládání žádostí o grant z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR a ukládá Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina předložit projektovou žádost v rámci 2. Výzvy k předkládání žádostí o grant z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR). Projekt získal podporu a od 1. 4. 2009 je realizován pod vedením projektové manažerky pí Marty Vencovské.

Jednou z 21 aktivit tohoto projektu je soutěž pro veřejnost o SKUTEK ROKU 2009. Cílem této soutěže je vzbudit zájem veřejnosti o dobrovolné aktivity v neziskovém a podnikatelském sektoru a zároveň poděkovat těm, kteří se v této oblasti angažovali nad rámec svých běžných povinností. Nominováni mohou být jednotlivci i organizace, které svojí dobrovolnou aktivitou pomohly v některé z uvedených oblastí - sociální, zdravotně postižení, kultura a umění, životní prostředí, volný čas dětí a mládeže, zdraví, poradenství, osvěta a vzdělávání, propagace a realizace MA 21 a společenská odpovědnost firem. Propagačních plakátů a letáků k této soutěži bylo distribuováno po kraji Vysočina (knihovny, informační centra, obce, apod.) 3000 kusů (formát A5), 1000 kusů (formát A3). Formát A5 je uveden jako materiál RK-02-2010-41, př.1.
Pravidla soutěže jsou uvedena v materiálu RK-02-2010-41, př.2.
Pravidla této soutěže byla diskutována a připravena ve spolupráci s Pracovní skupinou pro Zdravý kraj Vysočina a MA 21 (zástupci kraje Vysočina, Hospodářské komory Jihlava, Okresní agrární komory pro okres Jihlava, Krajského informačního střediska pro rozvoj zemědělství a venkova kraje Vysočina, Krajské hygienické stanice kraje Vysočina
se sídlem v Jihlavě a Zdravotního ústavu se sídlem v Jihlavě, Chaloupky, o.p.s. a Český svaz žen jako zástupci nestátních neziskových organizací a Sdružení Krajina za obce realizující MA 21 na Vysočině), meziodborového Mikrotýmu Zdravého kraje Vysočina (zástupci většiny odborů krajského úřadu), Pracovní skupina Zdraví 21 (vybraní lékaři a zástupci krajského úřadu, kraje a Krajské hygienické stanice kraje Vysočina
se sídlem v Jihlavě a Zdravotního ústavu se sídlem v Jihlavě), Pracovní skupinou Krajského úřadu kraje Vysočina pro nestátní neziskové organizace (je tvořena zástupci těchto odborů krajského úřadu - OSH, OSV, ORR, OŠMS, OKPP, OLVHZ, OŽP) a s výkonnou radou KOUS Vysočina, o.s., které zastřešuje nestátní neziskové organizace z kraje Vysočina.
Návrh řešení ORR navrhuje Radě kraje Vysočina vzít na vědomí vyhlášení soutěže pro veřejnost o SKUTEK ROKU 2009.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
přípravu a vyhlášení soutěže o SKUTEK ROKU 2009 dle materiálů RK-02-2010-41, př. 1 a RK-02-2010-41, př. 2.
Odpovědnost ORR
Termín 31. 7. 2010