Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2009-40

Číslo jednacíRK-36-2009-40
Zpracoval I. Doležalová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuMateriál se zabývá návrhem nového znění Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí kraje Vysočina souvisejících zejména s oslavami či připomenutím významných výročí.
Zastupitelstvo kraje Vysočina schválilo dne 17. 12. 2008 usnesením č. 0465/07/2008/ZK Zásady Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí kraje Vysočina souvisejících zejména s oslavami či připomenutím významných výročí obcí č. 15/2008 (dále jen Zásady ).
Zásady upravují systémový postup při poskytování dotací obcím na podporu a rozvoj kulturních tradic upevňujících nejen historické povědomí a sounáležitost obyvatel s místem jejich bydliště, ale zvyšujících rovněž turistickou atraktivitu regionu.
Vzhledem k novým skutečnostem, které nastaly jak v oblasti právní, tak finanční, jsou navrženy změny dosud platných Zásad, které jsou obsahem materiálu RK-36-2009-40, př. 2 (materiál ve změnovém režimu). Hlavní změny spočívají ve snížení možné maximální procentní podpory ze strany kraje z 60 % na 40 % rozpočtovaných celkových výdajů a způsobu komunikace mezi žadatelem a krajem.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče navrhuje radě kraje doporučit zastupitelstvu kraje schválit nové znění Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí kraje Vysočina souvisejících zejména s oslavami či připomenutím významných výročí obcí dle materiálu RK-36-2009-40, př. 1.
StanoviskaLegislativní výbor Zastupitelstva kraje Vysočina na svém zasedání č. 9/2009 dne 9. 11. 2009 materiál projednal a usnesením č. 15/09/2009/LV jej doporučil zastupitelstvu kraje ke schválení.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit Zásady Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu společenských a kulturních aktivit obcí kraje Vysočina souvisejících zejména s oslavami či připomenutím významných výročí obcí dle materiálu RK-36-2009-40, př. 1.
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče
Termín 2009- 12- 31