Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2009-17

RK-36-2009-17.doc
Číslo jednacíRK-36-2009-17
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření - příjem peněz od Vysočina Tourism, příspěvkové organizace v souvislosti s 1. splátkou půjčky na realizaci projektu Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina
Zpracoval Z. Kasalová
Předkládá T. Čihák
Popis problémuJedná se o provedení rozpočtového opatření v důsledku přijetí 1. splátky půjčky od Vysočina Tourism, příspěvkové organizace na základě uzavřené Smlouvy o půjčce mezi krajem Vysočina a příspěvkovou organizací Vysočina Tourism.

Dne 20. 11. 2009 obdržela Vysočina Tourism, příspěvková organizace (prostřednictvím rozpočtu zřizovatele) dotaci ve výši 2 721 001,41 Kč od Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod (dále jen Regionální rada ) na realizaci projektu Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina . Jednalo se o proplacení 1. etapy realizace tohoto projektu.
Vysočina Tourism, příspěvková organizace realizuje projekt Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina (dále jen projekt ), který byl úspěšně předložen do Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod, oblast podpory 2.2 (dále jen ROP ). Celkové náklady projektu jsou 10 800 000 Kč, z této částky bude 92,5 % hrazeno ze zdrojů ROP (9 990 000 Kč) a 7,5 % (810 000 Kč) představuje vlastní podíl žadatele. Usnesením 0242/04/2008/ZK vzalo Zastupitelstvo kraje Vysočina na vědomí obsahové zaměření projektu a rozhodlo uzavřít s Vysočina Tourism, příspěvkovou organizací Smlouvu o půjčce a dále schválilo převod finančních prostředků ve výši 10 800 000 Kč z Fondu strategických rezerv do rozpočtu kraje (Zastupitelstvo kraje bere na vědomí obsahové zaměření projektu Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina předkládaného Vysočina Tourism, příspěvkovou organizací v Regionálním operačním programu NUTS 2 Jihovýchod, oblasti podpory 2.2. Rozvoj služeb v cestovním ruchu, dle materiálu
ZK-04-2008-39, př. 1; rozhoduje uzavřít Smlouvu o půjčce dle materiálu ZK-04-2008-39, př. 2 a schvaluje převod finančních prostředků ve výši 10 800 000 Kč z Fondu strategických rezerv do rozpočtu kraje na rok 2008, kapitoly Regionální rozvoj, § 2143 Cestovní ruch za účelem poskytnutí půjčky v částce 10 800 000 Kč s určením pro Vysočina Tourism, příspěvkovou organizaci,na financování projektu Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina ).
Na základě uzavřené Smlouvy o půjčce Vysočina Tourism, příspěvková organizace vrací přijatou dotaci od Regionální rady na účet kraje Vysočina.

S ohledem na výše uvedenou skutečnost a v souladu se zákonem č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, je třeba provést příslušné rozpočtové opatření, kterým se splátka půjčky převádí zpět do Fondu strategických rezerv kraje Vysočina.
Návrh řešení Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina navrhuje Radě kraje Vysočina doporučit Zastupitelstvu kraje Vysočina schválit rozpočtové opatření, a sice:
* zvýšení příjmové části rozpočtu kraje na rok 2009 u položky 2451 - Splátky půjčených prostředků od příspěvkových organizací o částku 2 721 010 Kč, ORG 214310 se současným převedením těchto prostředků do Fondu strategických rezerv.
StanoviskaEkonomický odbor k předloženému materiálu nemá připomínky. Navrhuje se, aby splátka půjčky, kterou Vysočina Tourism poukázala na účet kraje bezprostředně po proplacení 1. etapy realizace projektu Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina ze strany Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod, byla vrácena zpět do Fondu strategických rezerv, tedy do fondu, z kterého byla půjčka v loňském roce - v souladu s podmínkami projektu - poskytnuta této organizaci na předfinancování projektu.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit rozpočtové opatření, a sice: zvýšení příjmové části rozpočtu kraje na rok 2009 u položky 2451 - Splátky půjčených prostředků o částku 2 721 010 Kč v souvislosti s vratkou první splátky půjčky poskytnuté na předfinancování projektu Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina a převedení této částky do Fondu strategických rezerv (položka 8115 - Změna stavu krátkodobých prostředků na bankovních účtech).
Odpovědnost ORR, OE
Termín 20. 12. 2009