Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2009-12

RK-36-2009-12.doc
Číslo jednacíRK-36-2009-12
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu a smlouvy o budoucí darovací smlouvě - k. ú. a obec Nová Ves u Chotěboře
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Nová Ves u Chotěboře se žádostí o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu a smlouvy o budoucí smlouvě darovací na pozemky, které mají být dotčeny stavbou Komplexní úprava náměstíčka Nová Ves u Chotěboře .
Dle žádosti mají být stavbou dotčeny pozemky ve vlastnictví kraje, a to par. č. 2063/11, par. č. 2061, par. č. 2071/1 a par. č. 2062 v k.ú a obci Nová Ves u Chotěboře. Obec Nová Ves u Chotěboře má v úmyslu požádat na jaře r. 2010 na tuto akci žádost o dotaci. Podmínkou pro poskytnutí dotace je vlastnictví všech pozemků stavbou dotčených nebo uzavření smlouvy o budoucí smlouvě darovací na pozemky určené k realizaci stavby.
Pozemky, které mají být stavbou dotčeny (par. č. 2062,par. č. 2063/11 a 2071/1), jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou byly dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod, resp. předány k hospodaření Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod jsou pozemky vedeny na listu vlastnictví 382 pro uvedené k. ú. a obec.
Pozemek par. č. 2061 je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MŠMT ČR čj. 19-646/2001 -14 ze dne 26. 6. 2001. Zřizovací listinou ze dne 18. 9. 2001 byl dán do správy, nově předán k hospodaření Dětskému domovu, Nová Ves u Chotěboře.
U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod je pozemek veden na listu vlastnictví 509 pro uvedené k. ú. a obec.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas se stavbou, kterou budou dotčeny pozemky kraje, uzavřít smlouvu zakládající právo provést stavbu umožňující investorovi získat stavební povolení a současně uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě, ve které se kraj Vysočina zaváže po realizaci stavby a jejím geometrickém zaměření převést darem části pozemků zastavěných stavbou do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře. Současně OM navrhuje zveřejnit na úřední desce záměr darování částí pozemků zastavěných uvedenou stavbou do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře.
Návrh usnesení předpokládá vyslovit souhlas s zamýšlenou stavbou, kterou budou dotčeny i pozemky kraje Vysočina, rozhodnout uzavřít nepojmenovanou smlouvu, umožňující investorovi realizovat stavbu, zveřejnit záměr darování částí pozemků dotčených stavbou obci a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře, ve které se kraj zaváže převést darem části pozemků zastavěných výše uvedenou stavbou do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře.
StanoviskaK plánované stavbě se dne 9. 7. 2009 kladně vyjádřila Krajská správa a údržba silnic Vysočina, provoz Havlíčkův Brod, kde je obec upozorněna na skutečnost, že v roce 2010 je připravována souvislá oprava silnice II/345 v průtahu obce Nová Ves u Chotěboře.
ODSH ve svém stanovisku ze dne 8. 10. 2009 uvádí, že nemá připomínky k projektové dokumentaci a uvádí stejně jako KSUSV, provoz Havlíčkův Brod, že se připravuje modernizace a zkapacitnění silnice II/345, kdy v průjezdním úseku obce Nová Ves u Chotěboře dojde ke zklidnění dopravy a navrhuje obě akce koordinovat společně.
Ředitelka Dětského domova, Nová Ves u Chotěboře 1 souhlasí s realizací stavby a požaduje zajištění přístupu do areálu v době realizace.
souhlasí
se stavbou Komplexní úprava náměstíčka Nová Ves u Chotěboře , kterou budou dotčeny pozemky par. č. 2063/11, par. č. 2061, par. č. 2071/1 a par. č. 2062 v k. ú a obci Nová Ves u Chotěboř;
* uzavřít nepojmenovanou smlouvu mezi krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře umožňující realizovat stavbu Komplexní úprava náměstíčka Nová Ves u Chotěboře i na pozemcích ve vlastnictví kraje Vysočina;
* zveřejnit záměr darování částí pozemků par. č. 2063/11, par. č. 2061, par. č. 2071/1 a par. č. 2062 v k. ú a obci Nová Ves u Chotěboře, zastavěných stavbou Komplexní úprava náměstíčka Nová Ves u Chotěboře , jejímž investor je obec Nová Ves u Chotěboř;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina a obcí Nová Ves u Chotěboře smlouvu o budoucí darovací smlouvě, ve které se kraj Vysočina zaváže převést darem části pozemků par. č. par. č. 2063/11, par. č. 2061, par. č. 2071/1 a par. č. 2062 v k. ú a obci Nová Ves u Chotěboře, zastavěné stavbou Komplexní úprava náměstíčka Nová Ves u Chotěboře , do vlastnictví obce Nová Ves u Chotěboře a obec se zaváže uvedené pozemky do svého vlastnictví přijmout.
Termín únor 2010