Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2009-75

RK-35-2009-75.doc  RK-35-2009-75pr1.xls  RK-35-2009-75pr1upr1.xls
Číslo jednacíRK-35-2009-75
NázevVyřazení movitého majetku Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace
Zpracoval R. Hošek
Předkládá L. Kettner
Popis problémuV souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina č. 10/09 ze dne 15. září 2009 podala Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace (dále jen nemocnice), návrh na vyřazení majetku.
Dle návrhu likvidační komise dne 13. 11. 2009 písemně rozhodl statutární zástupce nemocnice o vyřazení nepotřebného majetku uvedeného v příloze č. 1. tohoto materiálu.
Nabídka nepotřebného majetku byla zveřejněna na internetových stránkách kraje. O majetek nikdo neprojevil zájem. Uvedený majetek je nadměrně opotřebovaný, zastaralý a jeho další opravy a provoz jsou nerentabilní. U vozidel nemocnice navrhuje odprodej. V případě nezájmu pak budou vozidla stejně jako ostatní majetek ekologicky zlikvidována odbornou firmou.
Návrh řešení S ohledem na nepotřebnost majetku navrženého k vyřazení, jeho nefunkčnost a technickou zastaralost doporučujeme, aby rada kraje vyslovila souhlas s vyřazením majetku. Fyzická likvidace nepotřebného majetku bude provedena v souladu se zákonem č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
s vyřazením nepotřebného majetku ve vlastnictví Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, v rozsahu dle materiálu č. RK-35-2009-75, př. 1.
Odpovědnost ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě, p. o., odbor zdravotnictví
Termín 31. 12. 2009