Detail materiálu pro radu čj. RK-35-2009-13

RK-35-2009-13.doc
Číslo jednacíRK-35-2009-13
NázevUzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu - k. ú. a obec Třešť
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuMateriál řeší uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu II/402 Třešť, ulice Nádražní , mimo jiné na pozemcích ve vlastnictví města Třešť.
Kraj Vysočina je společně s městem Třešť investorem výše uvedené stavby, při které dojde k úpravě šířkového uspořádání silnice. Dle záborového elaborátu budou stavbou trvale dotčeny pozemky par. č. 4590 - ost. plocha, ost. komunikace (zábor cca 29 m2) a par. č. 2556 - ost. plocha, ost. komunikace (zábor cca 16 m2) v k.ú. a obci Třešť. Pro účely územního a stavebního řízení je třeba předložit smlouvu, která bude kraj opravňovat realizovat stavbu i na pozemcích ve vlastnictví města Třešť. Odbor majetkový požádal město Třešť o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu, žádost měla být projednávána radou města dne 18. 11. 2009. Po realizaci stavby bude vyhotoven geometrický plán, který přesně určí jaká výměra dotčených pozemků bude zastavěna silničním tělesem a o níž bude třeba město Třešť požádat.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít s městem Třešť smlouvu zakládající právo provést stavbu II/402 Třešť, ulice Nádražní mimo jiné i na pozemcích par. č. 4590 a par. č. 2556 v k. ú. a obci Třešť ve vlastnictví města Třešť. Podmínkou pro uzavření smlouvy je její projednání v radě kraje města Třešť, které proběhlo dne 18. 11. 2009.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít mezi městem Třešť a krajem Vysočina smlouvu zakládající právo provést stavbu, při níž budou dotčeny i pozemky ve vlastnictví města Třešť.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít mezi městem Třešť a krajem Vysočina smlouvu zakládající kraji Vysočina právo provést stavbu II/402 Třešť, ulice Nádražní , při níž budou dotčeny i pozemky ve vlastnictví města Třešť par. č. 4590 a par. č. 2556 v k. ú. a obci Třešť.
Termín 15. 12. 2009