Detail materiálu pro radu čj. RK-30-2009-37

RK-30-2009-37.doc  RK-30-2009-37pr1.pdf  RK-30-2009-37pr2.pdf  RK-30-2009-37pr3.doc
Číslo jednacíRK-30-2009-37
NázevFond Vysočiny - změna účelu podpory realizace projektu Výroba briket z odpadového papíru žadatele o poskytnutí podpory Ing. Dušana Tripala
Zpracoval O. Wiesnerová
Předkládá T. Čihák
Popis problémuDne 12. 8. 2009 byla rozhodnutím ŘV GP Rozvoj malých podnikatelů 2009 žadateli Ing. Dušanu Tripalovi přiznána podpora ve výši 150 000 Kč na realizaci projektu Výroba briket z odpadového papíru blíže specifikovaného v Žádosti o poskytnutí podpory FV 122/234/09 (dále jen Žádost ). Ing. Dušan Tripal žádal o příspěvek na nákup technologií - jmenovitě drtiče papírového odpadu a briketovacího lisu (viz. RK-30-2009-37, př. 1).
K rukám zástupce garanta GP Rozvoj malých podnikatelů byla doručena žádost o převedení přidělené podpory z Fondu Vysočina (viz. RK-30-2009-37, př. 2) na jiný projekt s názvem Štěpkování a šrotování dřevního odpadu pro získání suroviny na výrobu briket (dále jen Projekt ), jehož předmětem je nákup mobilního štěpkovače odpadního dřeva a nákup kladívkového šrotovníku. Žadatel žádost o změnu zdůvodňuje úspěchem při získání dotace na nákup drtiče papírového odpadu a briketovacího lisu, které jsou předmětem původní Žádosti, z dotačního titulu Program rozvoje venkova (žádosti o dotaci z tohoto dotačního titulu se předkládaly již v únoru, tedy v době ještě před vyhlášením GP Rozvoj malých podnikatelů 2009 ), jehož poskytovatelem je Ministerstvo zemědělství ČR, resp. Státní zemědělský intervenční fond (dále jen SZIF ). Vzhledem k tomu, že výše této podpory je vyšší nežli z FV, žadatel se rozhodnul projekt Výroba briket z odpadového papíru realizovat prostřednictvím dotace ze SZIF a požádat kraj o možnost využití přiznané podpory z Fondu Vysočiny pro jiný účel. Pokud bude Příjemci umožněna změna účelu podpory realizace projektu, ve Smlouvě o poskytnutí podpory FV 122/234/09 uvedený celkový rozpočet projektu 380 000 Kč zůstane nezměněn, stejně tak jako výše podpory, která je přiznaná ve výši 150 000 Kč.
Návrh řešení Původní Žádost předložená Ing. Dušanem Triplem splnila všechny administrativní náležitosti, na základě celkového vyhodnocení a doporučení řídicího výboru Grantového programu Rozvoj malých podnikatelů 2009 byl projekt doporučen k podpoře. Dosud nebyla podepsána Smlouva o poskytnutí podpory, projekt nebyl realizován. Pokud by jako účel Žádosti při vyhodnocení ŘV GP Rozvoj malých podnikatelů 2009 již byl uveden nákup mobilního štěpkovače odpadního dřeva a kladívkového šrotovníku, nemělo by to na hodnocení žádný vliv, neboť žadatel je mj. vlastníkem živnostenského oprávnění na nakládání s odpady, které splňuje i podmínky pro zpracování dřevního odpadu.
Vzhledem k tomu, že dosud nedošlo k podepsání Smlouvy, navrhuje Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina novou úpravu čl. II. Předmět a účel smlouvy odst. 2.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít Smlouvu o poskytnutí podpory z Fondu Vysočiny FV 122/234/09 dle materiálu
RK-30-2009-37, př. 3.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje