Detail materiálu pro radu čj. RK-29-2009-44

NázevÚkol ze zasedání zastupitelstva
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina na zasedání dne 15. 9. 2009 projednalo zápis z kontroly Finančního výboru v Nemocnici Třebíč, p. o.
Usnesením č. 413/05/2009/ZK uložilo radě kraje zabývat se závěry z kontroly a přijmout odpovídající opatření a zobecnění pro resort zdravotnictví.
Odbor kontroly zařadil do svého plánu pro 2. pololetí 2009 kontrolu hospodaření s veřejnými prostředky pro příspěvkové organizace resortu zdravotnictví - provedení bylo naplánováno na období říjen - listopad.
Návrh řešení Pro zjištění objektivní skutečnosti odbor zdravotnictví doporučuje využít tohoto plánu k provedení kontroly v Nemocnici Jihlava, p. o., Nemocnici Havlíčkův Brod, p. o., Nemocnici Nové Město na Moravě, p. o., Nemocnici Pelhřimov, p. o. se zaměřením na dodavatelsko-odběratelské smluvní vztahy v přímé návaznosti na dodržování ustanovení zákona o veřejných zakázkách.
StanoviskaOdbor kontroly nemá připomínky k navrhovanému postupu, který je v souladu s plánem kontrolní činnosti schváleným na 2. pololetí roku 2009.
ukládá
odboru kontroly a odboru zdravotnictví předložit závěry z provedených kontrol radě kraje v termínu do 31. 1. 2010;
bere na vědomí
navrhovaná opatření odboru zdravotnictví dle přílohy RK-29-2009-44, př. 1.
Odpovědnost odbor kontroly, odbor zdravotnictví
Termín 31. 1. 2010