Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2009-43

RK-24-2009-43.doc
Číslo jednacíRK-24-2009-43
NázevStanovení platu ředitelů škol a školských zařízení zřizovaných krajem Vysočina
Zpracoval J. Dočkalová
Předkládá M. Pech
Popis problémuMateriál řeší stanovení platu níže uvedených ředitelů škol a školských zařízení z důvodu postupu do vyššího platového stupně.
Mgr. Vlastimil Čepelák, ředitel Gymnázia Žďár nad Sázavou, Mgr. Milan Novák, ředitel Gymnázia Havlíčkův Brod, Ing. Jaroslav Kletečka, ředitel Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy, Žďár nad Sázavou, Studentská 1, PhDr. Marie Říhová, ředitelka Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Jihlava, Mgr. František Číhal, ředitel Střední školy obchodu a služeb Jihlava, Ing. Jaroslav Doležal, ředitel Střední školy řemesel a služeb Moravské Budějovice, Mgr. Ivo Teplý, ředitel Střední odborné školy Nové Město na Moravě, Mgr. Božena Janáková, ředitelka Základní školy Humpolec, Husova 391, Mgr. Irena Pekařová, ředitelka Základní školy Kamenice nad Lipou, Pelhřimovská 491, PaedDr.. Milena Vávrová, ředitelka Praktické školy a Speciálně pedagogického centra Žďár nad Sázavou, Jaroslava Čermáková, ředitelka Junioru - domu dětí a mládeže, střediska volného času, Chotěboř, Tyršova 793 a Mgr. Roman Křivánek, ředitel Vysočina Education, školského zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a střediska služeb školám, příspěvkové organizace, dosáhli délky započitatelné praxe, která je stanovena nařízením vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, (dále jen nařízení vlády ), jako podmínka pro postup do vyššího platového stupně.
Návrh řešení V souvislosti s postupem do vyššího platového stupně v souladu s § 4 nařízení vlády navrhuje odbor školství, mládeže a sportu stanovit plat výše uvedeným ředitelům s účinností od 1. 8. 2009 dle materiálu RK-24-2009-43, př. 1. Podklady pro stanovení platu tvoří přílohu č. 2 materiálu RK-24-2009-43.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
stanoví
v souladu se zákonem č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů a nařízením vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, plat:
* Mgr. Vlastimilu Čepelákovi, řediteli Gymnázia Žďár nad Sázavou;
* Mgr. Milanu Novákovi, řediteli Gymnázia Havlíčkův Brod;
* Ing. Jaroslavu Kletečkovi, řediteli Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy, Žďár nad Sázavou, Studentská 1;
* PhDr. Marii Říhové, ředitelce Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Jihlava;
* Mgr. Františku Číhalovi, řediteli Střední školy obchodu a služeb Jihlava;
* Ing. Jaroslavu Doležalovi, řediteli Střední školy řemesel a služeb Moravské Budějovice;
* Mgr. Ivo Teplému, řediteli Střední odborné školy Nové Město na Moravě;
* Mgr. Boženě Janákové, ředitelce Základní školy Humpolec, Husova 391;
* Mgr. Ireně Pekařové, ředitelce Základní školy Kamenice nad Lipou, Pelhřimovská 491;
* PaedDr.. Mileně Vávrové, ředitelce Praktické školy a Speciálně pedagogického centra Žďár nad Sázavou;
* Jaroslavě Čermákové, ředitelce Junioru - domu dětí a mládeže, střediska volného času, Chotěboř, Tyršova 793;
* Mgr. Romanu Křivánkovi, řediteli Vysočina Education, školského zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a střediska služeb školám, příspěvkové organizace
s účinností od 1. 8. 2009 dle materiálu RK-24-2009-43, př. 1.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu
Termín červenec 2009