Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2009-03

RK-24-2009-03.doc
Číslo jednacíRK-24-2009-03
NázevUzavření smlouvy o budoucí kupní smlouvě - k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem
Zpracoval V. Veselá
Popis problémuJedná se o majetkoprávní přípravu výstavby trafostanice pro potřeby krajské PO v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem.
Na OM se obrátila E.ON Distribuce, a.s., se sídlem F. A. Gerstnera 2151/6, 370 49 České Budějovice, zastoupená společností E.ON Česká republika, s.r.o., Vratislavovo nám. 118, 592 31 Nové Město na Moravě s žádostí o uzavření budoucí kupní smlouvy na koupi pozemku pro plánovanou trafostanicí v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem. Uvedená společnost připravuje v Bystřici nad Pernštejnem výstavbu nové distribuční trafostanice vyvolanou požadavkem VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem o navýšení rezervovaného příkonu z hodnoty hl. jističe 3x160 A na 3x315 A. Výstavba trafostanice je potřebná pro zajištění dostatečného el. příkonu pro nově budovanou svářečskou dílnu v areálu Vyšší odborné školy a Střední odborné školy zemědělsko-technické Bystřice nad Pernštejnem. Nová svářečská dílna pro školu je investicí kraje Vysočina s realizací v roce 2009 a komplexně ji zajišťuje odbor majetkový. Trafostanice bude umístěna na pozemku par. č. 904/1 v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem, který je ve vlastnictví kraje Vysočina. Na její výstavbu byla radou kraje usnesením č. 0926/21/2009/RK schválena smlouva zakládající právo stavby. Po ukončení výstavby trafostanice bude stavba geometricky zaměřena a oddělený pozemek odkoupí výše uvedená společnost E.ON.
Pozemek par. č. 904/1 - ovocný sad o výměře 6925 m2 získal kraj Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy č.j. 24319/2001-14 ze dne 25. 9. 2001. Zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace s názvem Vyšší odborná škola, Střední zemědělská škola, Střední odborné učiliště opravárenské a Odborné učiliště, Bystřice nad Pernštejnem, Dr. Veselého 343, 593 17 Bystřice nad Pernštejnem. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Bystřice nad Pernštejnem je pozemek veden na listu vlastnictví č. 847 pro k.ú. a obec Bystřice nad Pernštejnem.
Návrh řešení OM navrhuje po kladném stanovisku odboru školství, mládeže a sportu a VOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě, ve které se kraj Vysočina zaváže po realizaci stavby a jejím geometrickém zaměření převést úplatně část pozemku 904/1 zastavěného stavbou trafostanice v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem do vlastnictví společnosti E.ON Distribuce, a.s. se sídlem F. A. Gerstnera 2151/6, 370 49 České Budějovice za kupní cenu dle oceňovacích předpisů platných ke dni uzavření kupní smlouvy. Před rozhodnutím zastupitelstva kraje o uzavření smlouvy je nutné zveřejnit záměr prodeje části pozemku par. č. 904/1 v k.ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem dotčeného stavbou trafostanice na úřední desce po dobu nejméně 30-ti dnů.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr prodat část uvedeného pozemku a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě mezi krajem Vysočina a společností E.ON Distribuce, a.s. se sídlem F. A. Gerstnera 2151/6, 370 49 České Budějovice, ve které se kraj zaváže převést úplatně část uvedeného pozemku za kupní cenu dle oceňovacích předpisů platných ke dni uzavření kupní smlouvy.
StanoviskaVOŠ a SOŠ Bystřice nad Pernštejnem nemá námitky k uzavření budoucí kupní smlouvy na část uvedeného pozemku. OŠMS nemá připomínky k uzavření budoucí kupní smlouvy se společností E.ON Distribuce, a.s.
zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr prodat část pozemku par. č. 904/1 - ovocný sad, v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí kupní smlouvě mezi krajem Vysočina a společností E.ON Distribuce, a.s. se sídlem F. A. Gerstnera 2151/6, 370 49 České Budějovice, IČ 28085400, ve které se kraj Vysočina zaváže uzavřít kupní smlouvu na převod části pozemku par. č. 904/1 - ovocný sad zastavěného trafostanicí v k. ú. a obci Bystřice nad Pernštejnem z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví společnosti E.ON Distribuce, a.s., F. A. Gerstnera 2151/6, 370 49 České Budějovice za kupní cenu dle oceňovacích předpisů platných ke dni uzavření kupní smlouvy.
Termín 15. září 2009