Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2009-46

RK-10-2009-46.doc  RK-10-2009-46pr1.doc  RK-10-2009-46pr1upr1.doc  RK-10-2009-46pr3.doc
Číslo jednacíRK-10-2009-46
NázevŘešení prostorových podmínek DDM Hrádek Třebíč
Zpracoval K. Ubr
Předkládá M. Pech, P. Kolář
Popis problémuMateriál obsahuje informaci o stavu objektu Hrádek 964 Třebíč, který používá ke své hlavní činnosti Dům dětí a mládeže Hrádek Třebíč (dále jen DDM ), a návrh dalšího postupu.

DDM využívá ke své činnosti ve městě Třebíč zejména dva objekty, jeden v ulici Hrádek č. p. 964 (v majetku kraje je budova a objekt kotelny včetně pozemků těmito budovami zastavěných, ale okolní pozemky využívané DDM jsou ve vlastnictví města Třebíč) a jeden v ulici Švabinského č. p. 1278 (v majetku města). Budova Hrádek 964 je v dlouhodobě nevyhovujícím stavu a její stavební konstrukce (cca 20 let stará lehká dřevostavba) je dle posouzení OM neperspektivní a neefektivní z hlediska investice do rekonstrukce. Již v zimě 2006 se řešila porucha stropního podhledu (materiál RK-10-2009-46, př. 2). OM považuje další provozování tohoto objektu za velké riziko a požaduje ukončení činnosti a přestěhování DDM do jiného objektu (podrobněji stanovisko OM). Se stavem objektu se přímo na místě seznámili náměstek hejtmana Libor Joukl a radní Marie Kružíková.
S ohledem na stav budovy a na dlouhodobý záměr kraje dohodnout se s městy na převzetí školských služeb DDM byla situace v letech 2006 a 2007 opakovaně projednávána s představiteli města Třebíč. Převzetí bylo dohodnuto a na základě toho schválilo zastupitelstvo kraje na podzim 2007 usnesením 0440/06/2007/ZK záměr včetně finanční podpory městu (materiál RK-10-2009-46, př. 3). V zastupitelstvu města převzetí zatím nebylo projednáno.
Návrh řešení OM navrhuje ukončit činnost v objektu k 30. 6. 2009 a v průběhu prázdninových měsíců vyklidit vybavení a objekt uvolnit. OŠMS navrhuje navázat na předchozí jednání s městem a jednat o převzetí školské služby DDM nejpozději k 1. 1. 2010. Dále bude potřebné prověřit možnosti dočasného přestěhování věcí a činností do náhradních prostor. OŠMS a OM předkládají radě kraje k posouzení návrh dalšího postupu dle materiálu RK-10-2009-46, př. 1.
StanoviskaOdbor majetkový:
Konstrukce objektu nevyhovuje možnému zatížení sněhem. Z důvodu častého zatékání do střešní konstrukce v minulých letech lze předpokládat poškození dřevěné konstrukce hnilobou a dřevokazným hmyzem. Vlivem pohybu konstrukcí došlo k popraskání skleněných výplní a hrozí nebezpečí jejich zřícení. Do doby ukončení provozu a vyklizení objektu musí být správcem objektu provedeno opatření k zamezení pohybu osob pod těmito narušenými skleněnými výplněmi.
bere na vědomí
informaci o stavu objektu Hrádek 964 Třebíč užívaného k činnosti Domem dětí a mládeže Hrádek Třebíč;
souhlasí
s dalším postupem dle materiálu RK-10-2009-46, př. 1;
pověřuje
radní pro školství Marii Kružíkovou k jednání s městem Třebíč o dokončení převodu školských služeb Domu dětí a mládeže Hrádek Třebíč;
ukládá
OŠMS, OM a řediteli Domu dětí a mládeže Hrádek Třebíč postupovat dle materiálu
RK-10-2009-46, př. 1.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, odbor majetkový, ředitel DDM