Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2009-42

RK-19-2009-42.doc  RK-19-2009-42pr1.doc  RK-19-2009-42pr2.doc
Číslo jednacíRK-19-2009-42
NázevZásady Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování dotací na drobné vodohospodářské ekologické akce - aktualizace
Zpracoval J. Mikyna, R. Zvolánek
Předkládá P. Bureš
Popis problémuDotace na drobné vodohospodářské ekologické akce jsou krajem Vysočina poskytovány již od roku 2004. Zastupitelstvo kraje Vysočina schválilo dne 18. 9. 2007 usnesením č. 0345/05/2007/ZK poslední aktualizaci Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování dotací na drobné vodohospodářské ekologické akce č. 12/07 (dále jen zásady ). Zásady řeší poskytování finančních prostředků na výstavbu či rekonstrukci kanalizací a čistíren odpadních vod v obcích velikosti do 10 000 ekvivalentních obyvatel. Od poslední aktualizace zásad je třeba na základě získaných poznatků při administraci poskytování těchto dotací provést některé změny tak, aby zásady byly srozumitelnější a došlo k upřesnění některých nejasností.
Návrh řešení Odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství na základě získaných poznatků při administraci poskytování uvedených dotací navrhuje aktualizaci zásad a doporučuje jejich schválení. Návrh aktualizovaných zásad s vyznačením změn je uveden v příloze č. 1 tohoto materiálu, úplné znění beze změn je uvedeno v příloze č. 2 tohoto materiálu.
StanoviskaEkonomický odbor:
Na kapitole Zemědělství, § 2321 Odvádění a čištění odpadních vod a nakládání s kaly zbývá k rozdělení na drobné vodohospodářsko ekologické akce částka 40 608 939 Kč.
Připomínky byly zapracovány do materiálu.

Odbor regionálního rozvoje:
Připomínky byly zapracovány do materiálu.

Oddělení interního auditu, odbor kontroly, oddělení vnitřní kontroly a odbor životního prostředí:
Bez připomínek.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit Zásady Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování dotací na drobné vodohospodářské ekologické akce dle materiálu RK-19-2009-42, př. 2.
Odpovědnost odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
Termín 16. 6. 2009