Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2009-09

RK-19-2009-09.doc
Číslo jednacíRK-19-2009-09
NázevNabytí pozemku do vlastnictví kraje - k. ú. a obec Jihlava
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší přijetí daru částí pozemků do vlastnictví kraje z vlastnictví statutárního města Jihlava v souvislosti se stavbou Psychocentrum Pod Příkopem 4 Jihlava - Intervenční centrum , jejímž investorem byl kraj Vysočina.
Kraj Vysočina uzavřel se statutárním městem Jihlava smlouvu zakládající právo stavby na akci Psychocentrum Pod příkopem 4 Jihlava - Intervenční centrum , kterou byly dotčeny pozemky ve vlastnictví města par. č. 2250/1 a par. č. 5949 v k.ú. a obci Jihlava. Tato smlouva sloužila pro vydání stavebního povolení na tuto stavbu. Stavba byla zrealizována a dne 21. 1. 2009 vydal odbor dopravy Magistrátu města Jihlavy kolaudační souhlas na užívání uvedené stavby. K vydání kolaudačního souhlasu byl vyhotoven geometrický plán č. 5200-7/2009, podle něhož předmětem majetkoprávního vypořádání mezi statutárním městem Jihlava a krajem Vysočina je díl b pozemku par. č. 2250/1 o výměře 8 m2 a díl c pozemku par. č. 5949 o výměře 25 m2 a, oba sloučené do nově vzniklého pozemku par. č . 2250/3 - ost. plocha, ost. komunikace v k.ú. a obci Jihlava. Dopisem ze dne 9. 2. 2009 požádal OM o bezúplatný převod výše uvedených dílů pozemků z vlastnictví statutárního města Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina. Majetková komise Rady města Jihlavy dne 7. 4. 2009 projednala žádost o bezúplatný převod uvedených dílů pozemků do vlastnictví kraje a převod doporučila. Rada města Jihlavy následně schválila zveřejnění záměru darování požadovaných dílů pozemků.
Návrh řešení OM navrhuje přijmout dar dílu b pozemku par. č. 2250/1 o výměře 8 m2 a dílu c pozemku par. č. 5949 o výměře 25 m2, sloučených do nově vzniklého pozemku par. č. 2250/3 - ost. plocha, ost. komunikace o výměře 39 m2 v k.ú. a obci Jihlava. Uvedené díly pozemků jsou zastavěny bezbariérovým přístupem do budovy Psychocentra. Získáním dílů pozemků do vlastnictví kraje dojde ke sjednocení vlastnictví stavby a pozemku.
Usnesení předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem díly pozemků zastavěné bezbariérovým přístupem do Psychocentra do vlastnictví kraje Vysočina.
StanoviskaOdbor sociálních věcí souhlasí s nabytím dílů pozemků zastavěných bezbariérovým přístupem do budovy Psychocentra Jihlava do vlastnictví kraje.
Psychocentrum - manželská a rodinná poradna kraje Vysočina souhlasí s nabytím dílů pozemků zastavěných přístupovým chodníkem do vlastnictví kraje Vysočina.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout nabýt darem díl b pozemku par. č. 2250/1 o výměře 8 m2 a díl c pozemku par. č. 5949 o výměře 25 m2, sloučených do nově vzniklého pozemku par. č. 2250/3 - ost. plocha, ost. komunikace v k.ú. a obci Jihlava z vlastnictví statutárního města Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina
Termín 16. 6. 2009