Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2009-25

RK-12-2009-25.doc  RK-12-2009-25pr1.pdf  RK-12-2009-25pr4.pdf
Číslo jednacíRK-12-2009-25
NázevRealizace 1. etapy krajského kontaktního centra - návrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Informatika
Zpracoval V.Jáchim, K. Mayerová, P. Pavlinec
Předkládá P.Pavlinec
Popis problémuV návaznosti na realizaci strategie rozvoje eGovernmentu v kraji Vysočina a v návaznosti na materiál RK-03-2009-29 schválený usnesením 0097/03/2009/RK ze dne 20.1.2009 realizuje odbor informatiky první kroky projektu krajského kontaktního centra dostupného prostřednictvím různých komunikačních kanálů (telefon, email, web apod.) cílovým skupinám.
Tato myšlenka je v souladu se záměry i některých měst a obcí kraje. Vzhledem k tomu, že se v současné době připravují zásadní změny ve veřejné správě - masivní rozšíření kontaktních míst CzechPoint, zřízení datových schránek, povinná elektronická komunikace od 1.7.2009 apod., odbor informatiky se rozhodl zrealizovat 1. etapu kontaktního centra tak, aby toto centrum mohlo začít fungovat již během května 2009 a poskytovat starostům obcí či dalším zájemcům informace týkající se zmíněné problematiky. Proto byla v únoru 2009 vyhlášena veřejná zakázka, která by měla pomoci zajistit nezbytné vybavení pro provoz centra.
Předpokládáme, že tyto krajské investice vynaložené na zřízení kontaktního centra, budou v následujících měsících uznatelné z evropských operačních programů - jmenovitě IOP, neboť záměr je v souladu se strategií implementace eGovernmentu MVČR a jako takový by měl být finančně podporován 85% dofinancováním. Vzhledem k blížící se účinnosti zákona 300/2008 Sb. však na vyhlášení výzev čekat nemůžeme, neboť poskytování služby má smysl především před datem účinnosti zmíněného zákona.
Případné další etapy realizace kontaktního centra budou realizovány s ohledem na výzvy IOP.
Kontaktní centrum kraje je nástrojem, který umožní v budoucnu obsluhu dalších témat. Lze například zřídit kontaktní linku pro poskytování informací k aktuálním tématům jako je hospodářská krize, změny zákonů, kulturní události a pod.
Návrh řešení Nejvýhodnější nabídku na veřejnou zakázku Realizace 1. etapy krajského kontaktního centra předložila firma Telefónica O2 Czech Republic, a. s., Za Brumlovkou 266/2, 140 22 Praha 4, IČ 60193336, s nabídkovou cenou 1 094 084 Kč včetně DPH.
V příloze č.1 materiálu se nachází výzva k zakázce malého rozsahu, příslušné protokoly z hodnocení a posouzení nabídek (př. 2 a př. 3) a rozhodnutí o výběru nejvhodnější nabídky (př. 4).
Protože v rozpočtu kraje na kapitole Informatika nejsou alokovány finanční prostředky na krytí této zakázky, navrhuje odbor informatiky rozpočtové opatření, kterým bude navýšena kapitola Informatika o částku 1 100 tisíc Kč při současném snížení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření. Aktuální stav kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje ke dni 24. 3. 2009 je 19 717 tis. Kč. Pro úplnost dodáváme, že pokud bude schválen projekt krajského kontaktního centra v rámci výzvy IOP v roce 2009, bude třeba na financování projektu založit zvláštní účet a v zastupitelstvu kraje schválit převod potřebných finančních prostředků na tento účet z Fondu strategických rezerv. Po přeúčtování výdajů na realizaci výše uvedené veřejné zakázky na zvláštní účet bude třeba schválit rozpočtové opatření, kterým budou finanční prostředky vráceny z kapitoly Informatika zpět na kapitolu Rezerva a rozvoj kraje, položku Péče o lidské zdroje a majetek kraje ve výši 1 100 tis. Kč.
bere na vědomí
rozhodnutí pana Zdeňka Ryšavého, radního pro oblast informatiky, životního prostředí a územního plánování, o zadání veřejné zakázky malého rozsahu Realizace 1. etapy krajského kontaktního centra firmě Telefónica O2 Czech Republic, a. s., Za Brumlovkou 266/2, 140 22 Praha 4, IČ 60193336;
rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení kapitoly Informatika, § 3636 Územní rozvoj o částku 1 100 tisíc Kč při současném snížení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, § 6409 Ostatní činnosti jinde nezařazené, položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje o částku 1 100 tis. Kč.
Odpovědnost OI
Termín 30. 6. 2009