Detail materiálu pro radu čj. RK-12-2009-33

RK-12-2009-33.doc
Číslo jednacíRK-12-2009-33
NázevStanovení platů ředitelům příspěvkových organizací
Zpracoval R. Hošek
Předkládá L. Kettner
Popis problémuVláda ČR rozhodla o změně nařízení vlády č. 546/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě. Touto změnou zjednodušila systém tarifních platů státních zaměstnanců. Byla zrušena základní tabulka (příloha č. 1 výše uvedeného nařízení vlády), na základě které byl stanoven plat zaměstnancům ve zdravotnictví (nezdravotnickému personálu). Účinnost novely nařízení vlády je navržena od 1. dubna 2009. V době zpracování materiálu nebyla novela nařízení vlády ještě vyhlášena ve sbírce zákonů.
Mimo jiné ředitelka ZZS kraje Vysočina, příspěvkové organizace splňuje podmínku pro postup do vyššího platového stupně.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje promítnout změnu právní úpravy stanovením platů ředitelů dotčených příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina na úseku zdravotnictví v nové výši. Současně v souladu s právní úpravou přísluší ředitelce ZZS kraje Vysočina tarifní plat ve vyšším platovém stupni. Souhrnný přehled platů ředitelů dotčených příspěvkových organizací je uveden v příloze č. 1 tohoto materiálu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
stanoví
v souladu s novelou nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, s účinností od 1. dubna 2009 plat ředitelům dotčených zdravotnických zařízení v nové výši, dle materiálu RK-12-2009-33, př. 2.
Odpovědnost odbor zdravotnictví
Termín 30. 4. 2009