Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2009-15

Číslo jednacíRK-10-2009-15
NázevDarování pozemků v k. ú. Blažejovice u Rozsoch a obci Rozsochy
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuJedná se o darování pozemku zastavěného chodníkem z vlastnictví kraje do vlastnictví obce.
Kraj Vysočina se na základě smlouvy o bezúplatném převodu nemovitostí stal vlastníkem pozemku par. č. 282/1 - ostatní plocha, silnice o výměře 9 540 m2 v k. ú. Blažejovice u Rozsoch a obci Rozsochy. Původním vlastníkem byla ČR a příslušnost hospodařit s majetkem státu k němu měl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Krajský úřad kraje Vysočina, odbor majetkový (dále jen OM) obdržel od starosty obce Rozsochy geometrický plán č. 70-22/2009 (dále jen GP) v k. ú. Blažejovice u Rozsoch a obci Rozsochy. Tento GP zaměřuje nově zrekonstruovaný chodník podél silnice III/3853, který vystavěla obec Rozsochy.
Z uvedeného GP je zřejmé, že stavba chodníku se dle GP mj. nachází i na části pozemku par. č. 282/1, který je ve vlastnictví kraje.
Návrh řešení OM navrhuje zveřejnit záměr darování částí pozemku par. č. 282/1 dle GP č. 70-22/2009 nově označených jako díl a a díl d v k. ú. Blažejovice u Rozsoch a obci Rozsochy na úřední desce krajského úřadu a následně provést jejich převod darem z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Rozsochy. Tím bude zajištěno sjednocení vlastnictví pozemku a stavby. Převedený pozemek bude užíván pro veřejnou stavbu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování částí pozemku par. č. 282/1 na úřední desce a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem nově oddělené díly pozemku do vlastnictví obce.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace, provoz Žďár nad Sázavou souhlasí s majetkoprávním vypořádáním pozemků dle GP 63-181/2006 a GP 70-22/2009.
Krajský úřad kraje Vysočina, Odbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí s majetkoprávním vypořádáním pozemků.
zveřejnit záměr darování částí pozemku par. č. 282/1 v k. ú. Blažejovice u Rozsoch a obci Rozsochy dle GP č. 70-22/2009 nově označených jako díl a o výměře 37 m2 a díl d o výměře 1 m2 na úřední desce krajského úřadu;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem části pozemku par. č. 282/1 dle GP
č. 70-22/2009 nově označené jako díl a o výměře 37 m2 a díl d o výměře 1 m2 v k. ú. Blažejovice u Rozsoch a obci Rozsochy z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví obce Rozsochy.
Termín 12. 5. 2009