Detail materiálu pro radu čj. RK-38-2008-04

RK-38-2008-04.doc
Číslo jednacíRK-38-2008-04
NázevVýběrové řízení na veřejnou zakázku Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč
Zpracoval J. Tvrzová
Popis problémuJedná se o rozhodnutí o zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku na investiční akci Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč .
V rámci realizace projektových záměrů kraje Vysočina na čerpání prostředků z operačního programu ROP NUTS II Jihovýchod na nemocniční infrastrukturu v kraji Vysočina byl schválen usnesením 0508/07/2007/ZK převod finančních prostředků na přípravu a částečnou realizaci těchto projektů. Do projektu jsou zahrnuty investiční akce týkající se Nemocnice Nové Město na Moravě, Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Havlíčkův Brod a Nemocnice Třebíč. V 1. pol. 2008 proběhla výběrová řízení na výběr zhotovitelů staveb v Nemocnici Pelhřimov, Nové Město na Moravě a Havlíčkův Brod, které jsou v současné době již v realizaci. V listopadu t. r. byla dokončena firmou Atelier Penta v.o.s., Mrštíkova 12, Jihlava projektová dokumentace na investiční akci pro Nemocnici Třebíč. Předmětem této akce je výstavba nového pavilonu pro matku a dítě, kde bude navíc zbudováno i centrální zázemí Nemocnice Třebíč (recepce). Předpokládaná hodnota stavebních prací vychází z rozpočtových nákladů na stavbu stanovených projektantem a činí cca 210 mil. Kč - vzhledem k finančnímu limitu stanovenému zákonem č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů (dále jen Zákon), se jedná o nadlimitní veřejnou zakázku. Vzhledem k rozsáhlosti a časové náročnosti přípravy tohoto výběrového řízení byla na zajištění administrace výběrového řízení na veřejnou zakázku Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč uzavřena mandátní smlouva s poradenskou firmou RTS, a.s., Lazaretní 13, Brno. Na základě této smlouvy firma RTS, a.s. zajistí koordinací zadávacího řízení a výkon zadavatelských činností v rozsahu Zákona.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje:
* rozhodnout o způsobu zadávání veřejné zakázky na stavební práce Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč formou otevřeného řízení dle Zákona v souladu se Zadávací dokumentací dle materiálu RK-38-2008-04, př. 1a a př. 1b
* pověřit společnost RTS, a.s., Lazaretní 13, Brno výkonem zadavatelských činností dle § 151 zákona v zadávacím řízení na veřejnou zakázku Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč v rozsahu uzavřené mandátní smlouvy dle materiálu RK-38-2008-04, př. 2
* jmenovat členy komise pro otevírání obálek a jejich náhradníky dle materiálu
RK-38-2008-04, př. 3
* jmenovat členy hodnotící komise a jejich náhradníky dle materiálu RK-38-2008-04, př. 4 s tím, že členové ze samosprávných orgánů kraje budou doplněni na jednání rady kraje

K provedení zadávacích řízení se navrhují tyto termíny:
Odeslání oznámení o zahájení zadávacích řízení do informačního systému: do 31. 12. 2008
Lhůta pro podání nabídek: 19. 2. 2009 do 10.00 hod.

Otevírání obálek s nabídkami bude probíhat v sídle RTS, a.s. Lazaretní 13 v Brně dne
19. 2. 2009 v 11.00 hod.
Termín prvního jednání hodnotící komise bude stanoven po dohodě s koordinátorem veřejné zakázky RTS, a.s. dodatečně s tím, že členové hodnotící komise musí být na první jednání pozváni nejméně 7 dní předem.
Způsob hodnocení nabídek:
Nabídky na veřejnou zakázku budou hodnoceny podle jejich ekonomické výhodnosti - hodnotící kritéria jsou popsána v materiálu RK-38-2008-04, př. 1a.

Soupis základních požadavků na nabídky uchazečů je uveden v přehledu, který tvoří materiál RK-38-2008-04, př. 5.
StanoviskaOSVZ souhlasí s návrhem usnesení.
zahájit zadávání veřejné zakázky na stavební práce Pavilon pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč formou otevřeného řízení dle Zákona v souladu se Zadávací dokumentací dle materiálů RK-38-2008-04, př. 1a a 1b;
pověřuje
společnost RTS, a.s., Lazaretní 13, Brno výkonem zadavatelských činností dle § 151 Zákona v rozsahu uzavřené mandátní smlouvy dle materiálu RK-38-2008-04, př. 2 a
jmenuje
* členy komise pro otevírání obálek a jejich náhradníky dle materiálu RK-38-2008-04, př. 3;
* členy hodnotící komise a jejich náhradníky dle doplněného materiálu RK-38-2008-04, př. 4.
Termín 28. 2. 2009