Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2008-15

Číslo jednacíRK-37-2008-15
NázevUzavření nájemní smlouvy v k. ú. a obci Havlíčkův Brod
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší užívání pozemku v k. ú. a obci Havlíčkův Brod formou nájemního vztahu.
Dle sdělení odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu by měla být zahájena ve II. a III. Q. roku 2009 stavba III/0381 Havlíčkův Brod - most ev. č. 03811-1 v Havlíčkově Brodě. Pro realizaci stavby je třeba zajistit užívání části drážního pozemku par. č. 2457/1 ostatní plocha, dráha o výměře 192 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod formou nájmu Tento pozemek Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště vede pro uvedené k. ú. a obec na LV 7887 pro vlastníka České dráhy, a. s.. Uvedená část pozemku bude krajem využita pro stavební práce při rekonstrukci mostu, jehož nosná konstrukce bude ponechána stávající. Zjednodušeně řečeno, dojde k nové úpravě křídel mostu, která budou založena plošně na skalní podloží a k odstranění svršku mostu, mostního vybavení, které budou nahrazeny novou konstrukcí. Vlastní provedení rekonstrukce mostu a silnice by mělo být realizováno v horizontu cca jednoho roku. Dle vyjádření ODSH je třeba požadavek na uzavření nájemní smlouvy uplatnit v časovém předstihu, protože proces nájmu bude schvalován příslušnými složkami společnosti České dráhy, a. s. a mohlo by dojít z jejich strany k časovým průtahům, a tím i k oddálení zahájení stavby.
Návrh řešení Vzhledem k výše uvedenému navrhuje odbor majetkový uzavřít se společností České dráhy, a. s. nájemní smlouvu na užívání části pozemku par. č. 2457/1 ostatní plocha, dráha o výměře 192 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod. Doba nájmu bude sjednána na dobu stavby, a to tak, že počátek nájmu začne běžet dnem protokolárního předání pozemku kraji Vysočina - zhruba 14 dnů před zahájením stavby a bude končit dnem protokolního předání společnosti České dráhy, a. s. - rovněž 14 dnů po ukončení stavby. Cena nájmu bude stanovena a sjednána dle Výměru ČR 01/2008 ze dne 29. 11. 2007 ve výši 20,-Kč/m2/rok, tj. ve výši 3 840,-Kč/rok.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnutí uzavřít nájemní smlouvu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít nájemní smlouvu mezi společností České dráhy, a. s., IČ:70994226 a krajem Vysočina, IČ: 70890749 na užívání části pozemku par. č. 2457/1 ostatní plocha, dráha o výměře 192 m2 v k. ú. a obci Havlíčkův Brod na dobu nezbytně potřebnou k realizaci stavby III/0381 Havlíčkův Brod - most ev. č. 03811-1 v Havlíčkově Brodě za cenu 20,- Kč/m2/rok.
Termín leden 2009