Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2008-13

NázevDarování pozemků v k. ú. Sokolí a obci Třebíč
Zpracoval V. Veselá
Předkládá P. Kolář počet stran: 2
Popis problémuJedná se o darování části pozemku pro stavbu Cyklostezka Jihlava - Třebíč - Raabs .
Město Třebíč požádalo odbor majetkový svým dopisem ze dne 17. 10. 2008 o darování.části pozemku par. č. 648/12 v k.ú. Sokolí a obci Třebíč, označeného geometrickým plánem č. 313-170/2007 jako díl e o výměře 7 m2 nově označeného pozemku par. č. 360/3. Uvedený díl pozemku je dotčen stavbou Cyklostezka Jihlava -Třebíč - Raabs .
Pozemek par. č. 648/12 získal kraj Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb. o přechodu některých práv, věcí a závazků z majetku České republiky do majetku krajů a Rozhodnutí Ministerstva dopravy a spojů č. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001. Zřizovací listinou je pozemek svěřen do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny. Pozemek je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Třebíč pro k.ú. Sokolí a obec Třebíč na listu vlastnictví č. 104.
Návrh řešení OM navrhuje díl e o výměře 7 m2, oddělený geometrickým plánem č. 313-170/2007 z pozemku par. č. 648/12 v k. ú. Sokolí a obci Třebíč darovat městu Třebíč. Uvedený díl je dotčen stavbou Cyklostezka Jihlava - Třebíč - Raabs. Podle vyjádření Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, provoz Třebíč je možné tento díl městu Třebíč převést. S převodem také souhlasí ODSH.
Darování je v souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina - čl. II., odst. 2. Díl e pozemku par. č. 360/3 bude sloužit pro veřejně prospěšné účely a nebude užíván komerčně.
Darování předpokládá jako zákonnou podmínku tohoto právního úkonu zveřejnění záměru daru na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Po uplynutí této doby bude zastupitelstvu kraje předložen návrh na rozhodnutí o darování dílu e uvedeného pozemku do vlastnictví města Třebíč a současně dodatkem zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny bude upraven rozsah svěřeného majetku do správy organizace.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit darování dílu e výše uvedeného pozemku do vlastnictví města Třebíč na úřední desce a doporučit zastupitelstvu kraje darovat uvedený díl pozemku do vlastnictví města Třebíč.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny souhlasí s převodem požadovaného dílu pozemku v k. ú. Sokolí a obci Třebíč do vlastnictví města Třebíč.
Odbor dopravy a silničního hospodářství nemá námitky k darování výše uvedeného dílu pozemku.
zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darovat díl e o výměře 7 m2, oddělený geometrickým plánem č. 313-170/2007 z pozemku par. č. 648/12 v k.ú. Sokolí a obci Třebíč z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč a
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem díl e o výměře 7 m2, oddělený geometrickým plánem č. 313-170/2007 z pozemku par. č. 648/12 v k. ú. Sokolí a obci Třebíč z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Třebíč.
Termín leden 2009