Detail materiálu pro radu čj. RK-32-2008-43

RK-32-2008-43.doc  RK-32-2008-43pr1.xls
Číslo jednacíRK-32-2008-43
NázevNávrh změny investičního plánu u Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace na rok 2008
Zpracoval D. Buřičová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuRada kraje dne 18. 3. 2008 usnesením č. 0378/10/2008/RK schválila investiční plán Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace na rok 2008 a dne 8. 7. 2008 usnesením č. 0941/22/2008/RK jeho první změnu.
Návrh řešení Nemocnice požádala o druhou změnu investičního plánu, která je uvedena v materiálu
RK-32-2008-43, př. 1. Změna se týká upřesnění cen a doplnění některých nových položek se současným vyřazením těch investičních akcí, které letos neproběhnou.
Navrhované změny jsou následující:

* BTL - 6/12 kanálové EKG - obměna za dosluhující přístroj.
* Centrální datové uložiště - vybudování datového úložiště pro archivaci dat - NIS, LIS, Pacs. a zálohování PC.
* Defibrilátor - nový přístroj - speciální provedení defibrilátoru pro dětské pacienty.
* Elektronická odsávačka - náhrada za nevyhovující málovýkonný přístroj.
* Endoskopická věž gastro - náhrada za starý typ věže, ke které již nejsou kompatibilní endoskopy.
* Endoskopická věž urologická - náhrada za neopravitelnou věž na odd. urologie.
* Palma-Planta box - nový přístroj rozšiřující možnosti fototerapeutické léčby kožních onemocnění.
* Svářečka RADO - obměna za dosluhující svářečku krevních vaků.
* UZV diagnostický přístroj Toshiba - náhrada za doslouživší UZV přístroj z r. 1992.
* UZV přístroj Logik - přenosný UZV přístroj pro potřeby rychlých vyšetření pacientů odd. ARO - dosud komplikovaný přesun pacienta na vyšetření nebo převoz klasického UZV přístroje. Cena upřesněna na základě VŘ.
* Ventilátor GE - náhrada za doslouživší ventilátor ADULT z roku 1993.
* Vrtačka Komfort - náhrada za starou vrtačku, ke které již nejsou ND..
* Bipolární rektoskop - obměna dosluhujícího přístrojového vybavení urologie.
* Bodypletysmograf - přístroj je určený pro komplexní funkční vyšetření plic.
* Elektroizolace (Elektrokauter) - náhrada za dosluhující starý přístroj nízkého výkonu, který již nevyhovuje potřebám odd. ORL.
* Izolátor pro cytostatika - vybavení nového pracoviště ředění cytostatik.
* Konvektomat - obměna za dosluhující konvektomat v kuchyni stravovacího provozu.
* Licence NIS MEDEA - rozšíření stávaného NIS pro nová pracoviště.
* Měnění kotlů - úprava výměníkové stanice pro napojení rekonstruovaného interního pavilonu.
* Oční ultrazvuk - rozšíření a zpřesnění vyšetřovacích metod na očním oddělení. Stanovení hodnot IOL u pacientů po laserových refrakčních zákrocích.
* Převozové vozidlo - obměna za dosluhují vozidlo - nerentabilnost oprav.
* Sekačka travní - náhrada za již neopravitelnou sekačku.
* Server Medea - výměna za kapacitně nedostačující server.
* Server pro internet. - obnova kapacitně nevyhovujícího systému.
* Telefonní ústředna - náhrada za dosluhující a kapacitně nevyhovující TÚ.
* Záložní server - aktualizační server NIS nahrazující několik pracovních stanic, které již neumožňují další rozšíření.

Radě kraje se navrhuje schválit požadovanou změnu; objem závazného ukazatele dotace na investice zůstává nezměněn.
StanoviskaEkonomický odbor nemá připomínky.
změnu investičního plánu Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace pro rok 2008 dle materiálu RK-32-2008-43, př. 1, přičemž objem závazného ukazatele dotace na investice zůstává nezměněn.
Odpovědnost ředitel Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín 31. 12. 2008