Detail materiálu pro radu čj. RK-32-2008-27

RK-32-2008-27.doc
Číslo jednacíRK-32-2008-27
NázevNávrh na vyřazení nepotřebného majetku Střední školy stavební Jihlava a Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín, Hálkova 42
Zpracoval H. Moravcová
Předkládá M. Pech
Popis problémuV souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina o vymezení majetkových práv
a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina schválených usnesením 0205/03/2005/ZK dne 17. 5. 2005 a Metodickým pokynem Rady kraje Vysočina, kterým
se upravuje postup a praktické provedení některých majetkových úkonů, podaly Střední škola stavební Jihlava (dále SŠ stavební Jihlava) a Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava - Helenín, Hálkova 42 (dále SUPŠ Jihlava) návrh na vyřazení nepotřebného majetku.

1. Dne 16. 9. 2008 rozhodl písemně ředitel SŠ stavební Jihlava o nepotřebném hmotném majetku:
* Projekční zařízení - LCD panel, inventární číslo 30076, rok pořízení 1995, pořizovací cena 254 980,- Kč, zůstatková cena 0 Kč;
* Projekční zařízení - LCD panel 2215, inventární číslo 30106, rok pořízení 1998, pořizovací cena 158 332,- Kč, zůstatková cena 0 Kč.

Oba uvedené LCD panely vykazují vady způsobené častým používáním při výuce, tj. velmi špatnou ostrost obrazu, nekvalitní svítivost, matný obraz, vadu větracího režimu a celkově nevyhovující technický stav. Dle odborného posudku firmy M-soft jsou LCD panely nezpůsobilé k dalšímu používání, jsou neopravitelné. Případná oprava je neekonomická, přesahující pořizovací cenu nového, mnohem výkonnějšího zařízení.
Z důvodu opotřebení a poškození nebyly LCD panely nabídnuty na www stránkách kraje Vysočina.
Navrhuje se likvidace LCD panelů odvozem na skládku nebezpečného odpadu ve sběrném dvoře Služeb města Jihlavy.

2. Dne 22. 9. 2008 rozhodl písemně ředitel SUPŠ Jihlava o nepotřebném hmotném
majetku:
* Plochý pletací stroj fy STOLL - CMS 400 Select. Mini, inventární číslo c-PS-86, rok pořízení 1994, pořizovací cena 460 000,- Kč, zůstatková cena (k měsíci říjen 2008) činí 2 920,- Kč a k němu příslušející program pro Mini Siri, inventární číslo A-PS-81, rok pořízení 1994, pořizovací cena 375 984,- Kč, zůstatková cena 0 Kč.
Důvodem k vyřazení je zastaralost a nemožnost získání náhradích dílů.
Plochý pletací stroj fy STOLL - CMS 400 Select. Mini a program pro Mini Siri byly nabídnuty na www.stránkách kraje Vysočina od 22. 9. 2008 po dobu 14 dnů. O tento majetek neprojevila zájem žádná příspěvková organizace kraje.
SUPŠ Jihlava navrhuje prodej tohoto majetku, vybrán bude zájemce s nejvyšší nabídkovou cenou.
Návrh řešení Odbor školství, mládeže a sportu navrhuje, aby rada kraje vyslovila souhlas:
* s vyřazením projekčního zařízení - LCD panel, inventární číslo 30076 a projekčního zařízení - LCD panel 2215, inventární číslo 30106 z majetku kraje a s jeho likvidací odvozem na sběrný dvůr Služeb města Jihlavy;
* s vyřazením plochého pletacího stroje fy STOLL - CMS 400 Select. Mini, inventární číslo c-PS-86 a programu pro Mini Siri, inventární číslo A-PS-81 z majetku kraje
a s prodejem tohoto majetku zájemci s nejvyšší nabídkovou cenou.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
* s vyřazením projekčního zařízení - LCD panel, inventární číslo 30076 a projekčního zařízení - LCD panel 2215, inventární číslo 30106 z majetku kraje a s jeho likvidací odvozem na sběrný dvůr Služeb města Jihlavy dle návrhu Střední školy stavební Jihlava;
a s prodejem tohoto majetku zájemci s nejvyšší nabídkovou cenou dle návrhu Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava - Helenín, Hálkova 42.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ředitel Střední školy stavební Jihlava
Termín prosinec 2008