Detail materiálu pro radu čj. RK-29-2008-19

RK-29-2008-19.doc
Číslo jednacíRK-29-2008-19
NázevNávrh na vyřazení nepotřebného majetku
Zpracoval H. Moravcová
Předkládá M. Pech
Popis problémuV souladu se Zásadami Zastupitelstva kraje Vysočina o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina schválených usnesením 0205/03/2005/ZK dne 17. 5. 2005 a Metodickým pokynem Rady kraje Vysočina, kterým se upravuje postup a praktické provedení některých majetkových úkonů, podaly Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola (dále ČZA v Humpolci) a Odborné učiliště a Praktická škola, Černovice, Mariánské náměstí 72 (dále OU a PŠ Černovice) návrh na vyřazení nepotřebného majetku.

1. Dne 8. 9. 2008 rozhodl písemně ředitel ČZA v Humpolci o nepotřebném hmotném majetku:
Plynový kotel FAGOR MG 915BM, inventární číslo 1-803-4, rok výroby 1995, pořizovací cena 141 750,- Kč, zůstatková cena 0 Kč.
Plynový kotel je původním zařízením školní jídelny. Na základě technického stavu kotle a neslučitelnosti s platnými hygienickými a bezpečnostními předpisy bylo provedeno odpojení varného kotle. Kotel je neopravitelný, nebyl tedy nabídnut na www stránkách kraje Vysočina. Navrhuje se jeho likvidace v Kovoslužbě OTS a.s. České Budějovice.

2. Dne 25. 6. 2008 rozhodl písemně ředitel OU a PŠ Černovice o nepotřebném hmotném majetku:
Osobní automobil RENAULT TRAFIC, registrační značka PED 46 - 90, rok výroby 1995, pořizovací cena 812 739,60 Kč, zůstatková cena 0.
Vozidlo se mimo jiné užívá k přepravě žáků školy při zajištění odborného výcviku, exkurzí, přehlídek, psychologických vyšetření atd. Technický stav vozidla neodpovídá podmínkám provozu na pozemních komunikacích. Vzhledem ke stáří vozidla by bylo nutné investovat nemalé finanční prostředky na celkovou opravu.
Výše uvedený majetek byl nabídnut na www stránkách kraje Vysočina od 6. 8. 2008 po dobu 14 dnů. O tento majetek neprojevila zájem žádná příspěvková organizace kraje.
OU a PŠ Černovice navrhuje prodej tohoto majetku v autobazaru. Dle znaleckého posudku č. 405/08 zpracovaného soudním znalcem Ladislavem Svobodou, Černovice 325 obvyklá cena vozidla určeného k prodeji činí 97 900,- Kč.
Návrh řešení Navrhuje se, aby rada kraje vyslovila souhlas:
* s vyřazením plynového kotle FAGOR MG 915BM, inventární číslo 1-803-4 z majetku kraje a s jeho likvidací v Kovoslužbě OTS a.s. České Budějovice;
* s vyřazením osobního automobilu RENAULT TRAFIC, registrační značky
PED 46 - 90 z majetku kraje a s jeho prodejem v autobazaru.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
* s vyřazením plynového kotle FAGOR MG 915BM, inventární číslo 1-803-4 z majetku kraje a s jeho likvidací v Kovoslužbě OTS a. s. České Budějovice dle návrhu České zemědělské akademie v Humpolci, střední školy;
* s vyřazením osobního automobilu RENAULT TRAFIC, registrační značky PED 46 - 90 z majetku kraje a s prodejem tohoto majetku v autobazaru dle návrhu Odborného učiliště a Praktické školy, Černovice, Mariánské náměstí 72.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ředitel České zemědělské akademie v Humpolci, střední školy a Odborného učiliště a Praktické školy, Černovice, Mariánské náměstí 72
Termín prosinec 2008