Detail materiálu pro radu čj. RK-28-2008-05

RK-28-2008-05.doc  RK-28-2008-05pr1.tif
Číslo jednacíRK-28-2008-05
NázevSmlouva o zřízení věcného břemene v k. ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuPředkládaný materiál řeší užívání stavby na pozemku ve vlastnictví jiného vlastníka.
Kraj Vysočina je zřizovatelem příspěvkové organizace Střední škola technická Žďár nad Sázavou. Tato příspěvková organizace má ve své správě mimo jiné objekt bez čp/če na pozemku parc. č. 7250 v k. ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou. Dle schváleného rozpočtu kraje Vysočina na rok 2008, kapitola nemovitý majetek, příloha M1 rozepisující položku technická zhodnocení a vyjmenované opravy ve školství, odbor majetkový zajistil realizaci akce Změna užívání kancelářských prostor na učebny , tj. objektu bez čp/če na pozemku parc. č. 7250 v k. ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou. Nezbytnou součástí této akce byla i stavba únikového schodiště, která je umístněna na pozemku parc. č. 7251 v k. ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou, pozemek je ve vlastnictví firmy ŽĎAS, a.s., Strojírenská 675/6, Žďár nad Sázavou. Únikové schodiště nebylo možné s ohledem na okolní zástavbu a stavebně technické uspořádání objektu školy, dispozičně umístnit na majetku ve vlastnictví kraje Vysočina.
Na základě usnesení rady kraje 0832/202008/RK byla uzavřena s vlastníkem pozemku Smlouva zakládající právo provést stavbu únikového schodiště, ve které vlastník pozemku vyslovil souhlas s dotčením pozemku v jeho vlastnictví a Smlouva o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene na zajištění práva přístupu k únikovému schodišti. Umístnění stavby schodiště včetně přístupu je graficky znázorněno v materiálu RK-28-2008-05, př. 1.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje radě kraje, dle Geometrického plánu č. 12789-57/2008 zhotoveným dne 28. 8. 2008 Ing. Jaroslavem Benešem pro vymezení rozsahu věcného břemene k části pozemku, schváleným Katastrálním úřadem pro Vysočinu, Katastrálním pracovištěm Žďár nad Sázavou dne 2. 9. 2008, rozhodnout o uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene na zajištění práva užívání stavby únikového schodiště včetně práva přístupu na pozemku parc. č. 7251 v k. ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene na užívání stavby únikového schodiště včetně práva přístupu pro kraj Vysočinu jako oprávněného z věcného břemene s vlastníkem pozemku parc. č. 7251 v k. ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou jako povinným z věcného břemene dle materiálu RK-28-2008-05.
Termín říjen 2008