Detail materiálu pro radu čj. RK-28-2008-04

Číslo jednacíRK-28-2008-04
NázevZřízení věcného břemene v k. ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuKraj Vysočina je mimo jiné vlastníkem budovy č.p. 2274 na ul. Dolní ve Žďáře nad Sázavou, která byla předána do správy příspěvkové organizaci zřizované krajem Vysočina s názvem Dům dětí a mládeže Žďár nad Sázavou, Dolní 3. Správce této nemovitosti bude realizovat stavbu - rekonstrukci stávající kabelové přípojky budovy č.p. 2274. Touto rekonstrukcí budou dotčeny pozemky par. č. 3347, par. č. 3349 a par. č. 3352 v obci Žďár nad Sázavou a k. ú. Město. Vlastníkem uvedených pozemků je město Žďár nad Sázavou, IČ: 00295841. Vlastník pozemků jako budoucí povinný předložil kraji Vysočina jako budoucímu oprávněnému návrh na uzavření Smlouvy o budoucím zřízení věcného břemene spočívající v právu oprávněného na výše uvedených pozemcích povinného postavit, provozovat a udržovat výše uvedenou stavbu a v povinnosti povinného toto právo strpět. Uvedená smlouva bude sloužit jako podklad pro vydání stavebního povolení pro výše uvedenou stavbu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje, aby rada kraje schválila uzavření Smlouvy o budoucím zřízení věcného břemene mezi městem Žďár nad Sázavou, IČ: 00295841 jako budoucím povinným z věcného břemene a krajem Vysočina jako budoucím oprávněným z věcného břemene spočívající ve strpění umístění, provozování a udržování stavby Kabelové přípojky NN, Dům dětí a mládeže, Dolní 3, Žďár nad Sázavou - silnoproud umístněné na pozemcích par. č. 3347, 3349, 3352 v obci Žďár nad Sázavou a k. ú. Město Žďár.
StanoviskaRada města ve Žďáře nad Sázavou na svém zasedání dne 8. 9. 2008 přijala usnesení 656/08/OP ve znění: Rada města po projednání schvaluje uzavření smlouvy o budoucí smlouvě na zřízení věcného břemene na pozemcích ve vlastnictví Města Žďáru nad Sázavou mezi Městem Žďár nad Sázavou - jako povinným a krajem Vysočina se sídlem Žižkova 1882/57, 587 33 Jihlava - jako oprávněným - na částech pozemků p.č. 3347, 3349 a 3352 v k. ú. Město Žďár v ul. Dolní - za účelem vybudování stavby Kabelová přípojka NN, Dům dětí a mládeže, Dolní 3, Žďár n. Sáz. - silnoproud , tj. k objektu čp. 2274 na p. č. 3347 ve vlastnictví kraje Vysočina, spočívající v umístění nového zemního kabelového vedení NN ul. Dolní ve Žďáře n. Sáz. 1 včetně přístupu a příjezdu k energetickému zařízení distribuční soustavy za účelem provozu, údržby, oprav a rekonstrukce uvedené stavby ve prospěch oprávněného. Právo odpovídající věcnému břemenu se zřizuje bezúplatně.
uzavřít Smlouvu o budoucí smlouvě na zřízení věcného břemene mezi městem Žďár nad Sázavou, IČ: 00295841 jako budoucím povinným z věcného břemene a krajem Vysočina jako budoucím oprávněným z věcného břemene spočívající ve strpění umístění, provozování a udržování Kabelové přípojky NN, Dům dětí a mládeže, Dolní 3, Žďár nad Sázavou - silnoproud umístněné na pozemcích par. č. 3347, 3349, 3352 v obci Žďár nad Sázavou a k. ú. Město Žďár, právo odpovídající věcnému břemenu se zřizuje bezúplatně.
Termín 30. 9. 2008