Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2008-27

RK-27-2008-27.doc
Číslo jednacíRK-27-2008-27
NázevOdvolání předsedů, místopředsedů a členů výborů zastupitelstva kraje a zrušení výboru regionální rozvoje a Výboru pro udělování medailí kraje Vysočina
Zpracoval I. Šteklová, K. Nedvědová
Předkládá I. Šteklová
Popis problémuZastupitelsvo kraje na svém zasedání č. 1/2005 dne 15. 2. 2005 zřídilo výbor regionálního rozvoje a jmenovalo předsedy, místopředsedy a členy výboru finančního, výboru kontrolního, výboru regionálního rozvoje a pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost.

Zastupitelsvo kraje na svém zasedání č. 2/2008 dne 25. 3. 2008 zřídilo Výbor pro udělování medailí kraje Vysočina a jmenovalo předsedu, místopředsedu a další členy tohoto výboru.

Dle § 35 odst. 2 písmeno p) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), je v pravomoci zastupitelstva kraje zřizovat a zrušovat výbory, volit a odvolávat jejich předsedy a členy.
Návrh řešení V souvislosti s ukončením volebního období navrhujeme odvolat předsedy, místopředsedy a členy
- výboru kontrolního,
- výboru finančního,
- výboru regionálního rozvoje,
- výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost,
- Výboru pro udělování medailí kraje Vysočina
a zrušit
- výbor regionálního rozvoje,
- Výbor pro udělování medailí kraje Vysočina.

Účinnost těchto kroků navrhujeme od 18. 10. 2008, což je druhý den voleb do zastupitelstev krajů.

Odměny členům výborů za činnost v druhém pololetí roku 2008 budou schváleny na prvním zasedání nového Zastupitelstva kraje Vysočina.
StanoviskaOSŘKŽÚ nemá k návrhu usnesení žádné připomínky.
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* odvolat předsedy, místopředsedy a členy:
- výboru kontrolního;
- výboru finančního;
- výboru regionálního rozvoje;
- výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost;
- Výboru pro udělování medailí kraje Vysočina,
s účinností k 18. 10. 2008 a
* zrušit:
- výbor regionálního rozvoje;
- Výbor pro udělování medailí kraje Vysočina,
s účinností k 18. 10. 2008.
Odpovědnost OSH
Termín 18. 10. 2008