Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2008-16

RK-27-2008-16.doc
Číslo jednacíRK-27-2008-16
NázevVložení nemovitého majetku do správy příspěvkové organizace kraje
Zpracoval Z. Berka
Popis problémuOdbor majetkový jako pověřený odbor Krajského úřadu kraje Vysočina a zástupce investora kraje Vysočina realizoval novostavbu areálu zimní údržby (sklad posypové soli a inertního posypového materiálu) na pozemcích par. č. 5531, 5538, 5539, 6840, 6841/2, 6842 a 6843/1 v k.ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny, příspěvkovou organizaci. Stavba se nachází na ulici Brněnská ve Žďáru nad Sázavou.
Na základě protokolu o zařazení dlouhodobého hmotného majetku do užívání byla novostavba zařazena dnem následujícím po dni nabytí právní moci kolaudačního rozhodnutí do majetkové evidence kraje Vysočina a předána do užívání KSÚSV. Vzhledem k tomu, že se jedná o stavbu, která byla vybudována pro potřeby a k výkonu hlavní činnosti výše jmenované příspěvkové organizace kraje (dále PO), a to Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace, Kosovská 16, 586 01 Jihlava, bude její další provozování, správa a účetní a majetková evidence zajišťována tímto subjektem. Za tímto účelem je třeba schválit dodatek zřizovací listiny příslušné PO, kterým bude změněn rozsah spravovaného nemovitého majetku.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje doporučit zastupitelstvu kraje schválit předání výše uvedené novostavby do správy Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace, k jejich vlastnímu hospodářskému využití. Předání bude realizováno formou dodatku ke zřizovací listině. Dnem právního účinku tohoto dodatku bude stavba, a to Novostavba areálu zimní údržby, na pozemcích par. č. 5531, 5538, 5539, 6840, 6841/2, 6842 a 6843/1 v k.ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou, účetně zařazena do majetkové evidence spravující organizace.
Návrh usnesení předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje schválit zařazení výše uvedené novostavby do správy Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace na základě dodatku zřizovací listiny této příspěvkové organizace kraje.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit zařazení Novostavby areálu zimní údržby na pozemcích par. č. 5531, 5538, 5539, 6840, 6841/2, 6842 a 6843/1 v k. ú. Město Žďár a obci Žďár nad Sázavou do správy Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace, formou dodatku zřizovací listiny této příspěvkové organizace kraje.
Termín září 2008