Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2008-16

RK-26-2008-16.doc
Číslo jednacíRK-26-2008-16
NázevSmlouvy uzavírané příspěvkovou organizací zřizovanou krajem Vysočina - Ústav sociální péče Jinošov, příspěvková organizace
Zpracoval P. Dvořák
Popis problémuJedná se o souhlas s uzavřením nájemní smlouvy ze strany PO kraje.
Zastupitelstvo kraje schválilo svým usnesením 0205/03/2005/ZK ze dne 17. 5. 2005 Zásady o vymezení majetkových práv a povinností příspěvkových organizací zřizovaných krajem Vysočina a usnesením 0054/01/2007/ZK ze dne 13. 2. 2007 Zásady o vymezení majetkových práv a povinností Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace zřizované krajem Vysočina , dále jen Zásady . Příspěvkové organizace kraje Vysočina jsou dle čl. 2, bodu 2 Zásad oprávněny se souhlasem zřizovatele uzavírat nájemní smlouvy na pronájem majetku, který jim byl svěřen do správy nebo si najímat majetek od jiných subjektů k plnění svého hlavního poslání, na dobu delší než 1 rok. O udělení souhlasu požádala organizace zřizovaná krajem Vysočina:
Ústav sociální péče Jinošov, příspěvková organizace
- podnájem nebytových prostor ubytovny ve stavbě občanského vybavení na ulici Červené Domky č.p. 995 v Náměšti nad Oslavou která je ve vlastnictví města Náměšť nad Oslavou, IČ 00289965 a nájmu Služeb města Náměště nad Oslavou, s. r. o., se sídlem Ocmanická 200, 675 71 Náměšť nad Oslavou, IČ: 26270447o celkové výměře 186,6 m2. Podnájemní smlouva je uzavírána za předchozího souhlasu vlastníka nemovitosti na dobu určitou do 15. 9. 2010. Nájemné včetně úhrady za elektrickou energii, vodné a stočné, dodávku tepla navrženo ve výši 60 000 Kč měsíčně (tj. úhrada 321 Kč/měsíčně/m2) s úpravou nájemného a služeb spojených s užíváním předmětu pronájmu o roční míru inflace. Podnájemní smlouvu před uplynutím doby nájmu lze ukončit dohodou nebo výpovědí bez udání důvodu s 12 měsíční výpovědní lhůtou.
- nájem nebytových prostor ubytovny na ul. Červené Domky č.p. 909 v Náměšti nad Oslavou která je ve vlastnictví Fotbalového klubu FC Náměšť nad Oslavou, IČ 43371965 o celkové výměře 341,3 m2. Nájemní smlouva je uzavírána na dobu určitou do 30. 9. 2010. Nájemné včetně úhrady za elektrickou energii, vodné a stočné, dodávku tepla navrženo ve výši 54 000 Kč měsíčně (tj. úhrada 158 Kč/měsíčně/m2) s úpravou nájemného o roční míru inflace. Nájemní smlouvu před uplynutím doby nájmu lze ukončit dohodou nebo výpovědí bez udání důvodu s 12 měsíční výpovědní lhůtou.
- nájem nebytových prostor budovy na Masarykově náměstí č.p. 939 v Náměšti nad Oslavou která je ve vlastnictví fy OSLAVAN a.s. Náměšť nad Oslavou, IČ 45474192 o celkové výměře 134,3 m2. Nájemní smlouva je uzavírána na dobu určitou do 15. 9. 2010. Nájemné včetně úhrady za elektrickou energii, vodné a stočné, dodávku tepla navrženo ve výši 26 160 Kč měsíčně (tj. úhrada 195 Kč/měsíčně/m2). Nájemní smlouvu před uplynutím doby nájmu lze ukončit dohodou nebo výpovědí s 3 měsíční výpovědní lhůtou z důvodu vymezených zákonem č. 116/1990 Sb. ze dne 23. dubna 1990 o nájmu a podnájmu nebytových prostor, v platném znění.
- nájem movitého vybavení prostor ubytovny ve stavbě občanského vybavení na ulici Červené Domky č.p. 995 v Náměšti nad Oslavou, které je ve vlastnictví Služeb města Náměště nad Oslavou, s. r. o., se sídlem Ocmanická 200, 675 71 Náměšť nad Oslavou, IČ: 26270447. Nájemné za movité vybavení prostor ubytovny specifikované v seznamu, který je přílohou nájemní smlouvy, činí 1 000 Kč měsíčně. Nájemní smlouvu před uplynutím doby nájmu lze ukončit dohodou nebo výpovědí bez udání důvodu s 12 měsíční výpovědní lhůtou.
Dne 22. února 2008 došlo z důvodu dlouhodobého působení dřevokazného hmyzu k bodovému zřícení části stropu v jednom z pokojů druhého nadzemního patra Ústavu sociální péče v Jinošově. Po konzultaci se statikem byl preventivně vyklizen celý objekt a klienti dočasně umístěni v ubytovně Vojenské letecké základny v Náměšti nad Oslavou. Hned první dny po zřícení části stropu nad druhým nadzemním patrem hlavní budovy Ústavu sociální péče v Jinošově (USP), museli krajští správci majetku přizvat statiky, kteří posoudili závažnost statických poruch budovy zámečku. Následovalo nutné vyklizení objektu vč. vyčistění půdních prostor. Z dosud získaných zjištění statických poruch stropních nosných konstrukcí a nově zjištěných poruch krovu vyplývá, že bude nutná rozsáhlá oprava krovu a střešního pláště zámečku, dále bude nutná výměna půdních stropních konstrukcí a rozsáhlá výměna nosných stropních konstrukcí nad prvním nadzemním patrem. Kromě těchto opatření stav objektu vyžaduje také výměnu oken, přestavbu a nové vybavení stravovacího provozu i další investice do systému vytápění.
Protože pobyt ve vojenské ubytovně je klientům umožněn pouze do 15. září 2008, probíhala jednání o pronájmu jiných prostor v Náměšti nad Oslavou a okolí. Po zvážení všech možností příspěvková organizace i OSVZ považují za nejvhodnější umístění ve třech stávajících ubytovnách ve městě s tím, že ubytovny jejich vlastníci pronajmou příspěvkové organizaci kraje na dobu dvou let.
Návrh řešení Dle § 59 odst. 1, písm. i) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění a dle čl. 3, bodu 2 Zásad , je radě kraje vyhrazeno udělovat souhlas s uzavřením nájemní smlouvy a smlouvy o výpůjčce. Navrhuje se udělit souhlas s uzavřením podnájemní smlouvy a nájemních smluv na užívání nemovitého a movitého majetku dle materiálu RK-26-2008-16.
StanoviskaOSVZ nemá námitek k uzavření podnájemní smlouvy nájemních smluv dle materiálu RK-26-2008-16.
souhlasí
Odpovědnost ředitelka Ústavu sociální péče Jinošov, příspěvková organizace, odbor majetkový, odbor sociálních věcí a zdravotnictví
Termín 15. 9. 2008