Databáze tiskových zpráv Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Tiskové zprávy kraje Vysočina ze dne 5.3.2008

Letos má nejlepší web Jihlava a Dolní Vilémovice


V Jihlavě se dnes rozdávaly Zlaté erby – ceny za nejlepší webové stránky. Ty má podle odborné poroty Jihlava a Dolní Vilémovice. Veřejnosti se nejvíce líbí web obce Zárubice. Nové kategorii pro zřizované organizace kraje vévodí webové stránky Krajské knihovny Vysočiny. Letos poprvé mohla veřejnost sledovat předávání krajských „Erbů“ prostřednictvím přímého přenosu na webových stránkách kraje Vysočina.

Jubilejní ročník soutěže Zlatý erb měl na Vysočině letos šesté krajské kolo. První bylo vyhlášeno v roce 2003 a vítězem se stalo město Třebíč, obec Kralice nad Oslavou a za regiony bodoval Svazek obcí Podoubraví.

V letošním krajském šestém ročníku si nejlépe v kategorii měst mezi šesti přihlášenými stála Jihlava, která si na své konto připsala celostátní vítězství už v roce 2000, 2002, 2003. Druhým městem s nelepšími weby jsou Moravské Budějovice, třetí příčku obsadila Jemnice. Mezi 25 přihlášenými obcemi dopadly nejlépe Dolní Vilémovice, druhé skončily Okříšky a třetí obec Police. V kategorii elektronických služeb si na první dvě místa sáhla Jihlava za službu webcall a informace z jednání zastupitelstva města, třetí místo potěšilo obec Kaderuby nad Oslavou za službu eRádce v životních situacích. „S postupem času je viditelný posun v kvalitě poskytování elektronických informací, velký posun nastal především v bezbariérovosti webů. Stránky se stále liší například v přídavných modulech a grafické úpravě, kvalitě vyhledávání nebo v přehlednosti,“ vyjmenoval Jaroslav Hulák, radní kraje Vysočina pro oblast informatiky.

Letošní ročník obohatila i nová kategorie pro zřizované organizace kraje, kterých se přihlásilo celkem pět. „V případě této kategorie jsme hodnotili kriteria jako aktuálnost webu a jeho obsah, navigace a přehlednost, kvalita vyhledávání, výtvarné zpracování, bezbariérový web a standard W3C, optimalizace rychlosti a velikosti stránky a propagace kraje jako zřizovatele,“ uvedl Jaroslav Hulák. V této kategorii se nejlépe umístila Krajská knihovna Vysočiny, Nemocnice Jihlava a SŠ řemesel a služeb Moravské Budějovice.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí krajského úřadu, tel.: 724 650 123

velké foto
Finalisté krajského kola kraje Vysočina na ceremoniálu dne 5. 3. 2008 za účasti hejtmana kraje RNDr. Miloše Vystrčila


Výsledky soutěže Mladý web Vysočiny


Druhý ročník soutěže Mladý web Vysočiny, určené pro mladé tvůrce internetových stránek z Vysočiny, vyvrcholil 5. února 2008. Do druhého ročníku se přihlásil dvojnásobný počet účastníků. „Máme celkem 68 přihlášek, 33 v kategorii mladších (základní školy a nižší ročníky gymnázií) a 35 v kategorii starších (střední školy). Zvýšila se nejen kvantita, ale i kvalita přihlášených webů v obou kategoriích. Obzvláště ve starších je větší počet opravdu špičkových webů a i kvalita těch ostatních je vcelku dobrá. Ve starších je zhruba polovina pěkná, v mladších je to logicky méně, tak třetina, ale i tak je to lepší než loni, také díky tomu, že ubylo webů výrazně špatných,“ hodnotil účast Michal Kandr, mladý internetový specialista a autor soutěže.

Během prvních březnových dnů zasedla odborná porota, která rozhoduje v obou kategoriích o nejlepších třech. Ceny nejlepším pak byly předány současně s vyhlášením výsledků krajského kola soutěže Zlatý erb v sídle kraje Vysočina v Jihlavě.

„Po slavnostním předání následovaly odborné přednášky pro účastníky soutěže Mladý web Vysočiny, na nichž se dozvěděli novinky o tvorbě webů, přednášek se zúčastnil i specialista firmy Microsoft,“ doplnil Michal Kandr. Vítězi soutěže Mladý web se v roce 2008 stali:
1. místo - Matouš Skála www.matous.ptl.cz
2. místo – Patrik Jonáš www.callofdutygame.cz
3. místo – Miloš Havlíček www.dc.nejweb.info
1. místo – Daniel Stejskal www.edownload.cz
2. místo – Jana Veselá www.skolapolice.cz
3. místo – Jiří Janda www.studentshare.alpaka.cz

Zkrácená zpráva převzata od Centrum Vysočina, o. p. s.Simeona Zikmundová odchází z krajského úřadu


Ředitelka Krajského úřadu kraje Vysočina Simeona Zikmundová odchází ze své funkce. Na konkrétním termínu odchodu z úřadu, v jehož čele stojí už od vzniku kraje v roce 2001, se současná ředitelka domluví s hejtmanem kraje Vysočina. Odejde po vzájemné domluvě. Důvodem odchodu první ženy krajského úřadu je pracovní příležitost mimo kraj Vysočina. Tuto příležitost chápe jako zdravou změnu po téměř osmi letech práce pro kraj Vysočina, jehož úřad je v současné době plně funkční a dostatečně stabilizovaný.

Nový ředitel Krajského úřadu bude vybrán na základě výběrového řízení. Termín vyhlášení výběrového řízení není v této chvíli stanoven.

Ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina je hlavním nadřízeným všech jeho zaměstnanců, kterých je v současné době 389. Jmenování nového ředitele bude muset schválit ministr vnitra.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí krajského úřadu, tel.: 724 650 123


  • Zavřít

  • © 2002 Krajský úřad kraje Vysočina    Žižkova 57, 587 33   Jihlava    webmaster@kr-vysocina.cz