Tiskové zprávy kraje Vysočina ze dne 4.1.2007

Turistům na Vysočině začnou sloužit nové propagační materiály

Osm měst Vysočiny se představí v rámci krajské prezentace na letošním největším veletrhu cestovního ruchu v Brně. RegionTour a Go 2007 si Vysočina vybrala pro prezentaci svých nových turistických materiálů. Návštěvníci je najdou v inovované podobě, s doplněnými informacemi a aktuálními kontakty na kulturní a další turistické cíle.

Ve dnech 11. – 14. ledna 2007 budou na stánku Vysočiny k dispozici nové propagační krajské tiskoviny. „Pro milovníky pěšího putování Vysočinou a také pro cykloturistiku kraj vydal hned dvě specializovaná vydání Tipů na výlety, která obsahují podrobný itinerář, fotografie, schématickou mapu nebo profil trasy. Aktualizovaný a doplněný přehled všech přístupných hradů, zámků, galerií, muzeí je přehledně zpracován v materiálu Dědictví minulosti. Nabídka měst s památkami Unesco, včetně tipů na ubytování a kulturního kalendáře jsou součástí tištěné prezentace s názvem Památky Unesco,“ avizovala novinky náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Marie Černá a doplnila, že publikace jsou opatřeny novými lákavými obálkami. V rámci doprovodných aktivit ve stánku kraje Vysočina bude také představena a degustována i nová originální pochoutka, která má hodně společného se symbolem kraje – jeřabinou.

Ve společné expozici kraje Vysočina (pavilón V, stánek č. 100) a měst se představí Třebíč, Pelhřimov, Telč, Havlíčkův Brod, Nové město na Moravě, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí a Bystřice nad Pernštejnem. „Svůj prostor dostane i město Chotěboř, jehož zástupci hned první den veletrhu pokřtí krásnou novou knihu Královské město Chotěboř. Představen bude i Nejlepší cizojazyčný propagační materiál města Třebíč, který získal ocenění v prestižní soutěži Náš kraj 2006,“ upozornila na aktivity měst Vysočiny na společném stánku koordinátora veletrhu Jitka Mattyašovská.

Více informací Jitka Mattyašovská
odbor regionálního rozvoje, tel.: 564 602 555

Krajské kolo soutěže Zlatý erb 2007 je zahájeno

Sdružení Zlatý erb zahájilo dne 3. 1. 2007 již devátý ročník soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí České republiky Zlatý erb 2007 (http://zlatyerb.obce.cz). Cílem soutěže je podpořit modernizaci místních samospráv prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných s využitím internetu a ostatních elektronických médií. Osobní záštitu nad soutěží převzal ministr vnitra a ministr informatiky Ivan Langer. Soutěž je pořádána ve spolupráci se sdružením Český zavináč, Svazem měst a obcí ČR, portálem Města a obce online a konferencí ISSS. Soutěž je součástí iniciativ v rámci kampaně Březen - měsíc Internetu.

Soutěž je podobně jako v loňském ročníku organizována v krajských a v navazujícím celostátním kole. Krajská kola soutěže vyhlašují kraje ČR ve spolupráci se Sdružením Zlatý erb. I letos mohou soutěžit i weby měst, obcí a regionů zaměřené na turistický ruch.

Soutěží se opět ve třech kategoriích:
a) nejlepší webové stránky města (včetně magistrátů, městských částí a obvodů)
b) nejlepší webové stránky obce
c) nejlepší elektronická služba

Jak se soutěže zúčastnit? Ve Zlatém erbu soutěží města a obce se svými oficiálními webovými stránkami a elektronickými službami. Zástupci obcí mohou popsat své soutěžní stránky v přihlášce na stránkách soutěže http://zlatyerb.obce.cz, přičemž uzávěrka přihlášek je stanovena na pátek 26. 1. 2007 16:00.

Soutěže Zlatý erb 2007 se může zúčastnit i veřejnost - uživatelé městských a obecních stránek. Mohou dát svůj hlas pro cenu veřejnosti např. své obci. Pokyny naleznou na stránkách soutěže. Hlasovat mohou všichni uživatelé internetu, kteří disponují platnou e-mailovou schránkou, na niž bude poslána ověřovací zpráva. Hlasovat lze pouze pro jedno město nebo obec. Hlasy bude možné posílat až do března 2007.

Těšíme se na vaši účast.

Další informace:
Jan Savický, Sdružení Zlatý erb, tel.: 567 311 772
Martina Rojková, odbor informatiky krajského úřadu kraje Vysočina, tel.: 564 602 341