Databáze tiskových zpráv Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Tiskové zprávy kraje Vysočina ze dne 3.4.2007

Zlatý erb: Moravské Budějovice i Okříšky nejedou z ISSS s prázdnou


Moravské Budějovice příjemně překvapily už v krajském kole soutěže o nejlepší webovou stránku města svou přehlednou a uživatelsky příjemnou webovou prezentací. Verdikt krajských porotců potvrdila i celorepubliková komise soutěže. Mezi webovou elitou se neztratila ani osvědčená adresa www.okrisky.cz.

V kategorii Nejlepší webová stránka města letos porota Zlatým erbem ocenila Jablonec nad Nisou, nováček mezi finalisty hájící barvy Vysočiny – Moravské Budějovice - si z Hradce Králové odvezl krásné druhé místo a zvláštní cenu společnosti Microsoft v kategorii měst.

Dalším úspěchem je třetí místo v kategorii o nejlepší webové stránky obcí. Obec Okříšky si odváží třetí místo a stejně jako Moravské Budějovice zvláštní cenu společnosti Microsoft. Celorepublikovým vítězem kategorie nejlepší webová stránka obcí je obec Kondrac. „Okříšky se stávají pravidelným sběratelem ocenění krajské i celorepublikové komise. Jsou obecně považovány za přirozenou autoritu mezi skupinou stejně velkých a aktivních obcí, zejména v oblasti informačních technologií je zřejmé jejich dominantní postavení. Na svých www stránkách kladou Okříšky velký důraz na službu občanům, přehlednost webu a dodržování zákonem uložených povinností ve vztahu ke zveřejňování informací,“ řekl Petr Pavlinec, předseda krajské poroty Zlatý erb.

Do Zlatého erbu, jehož cílem je podpořit rozvoj internetových služeb na městech a obcích, se letos přihlásilo 527 obcí. Bylo to o 12 procent více než loni. Do celostátního finále postoupili vítězové krajských kol.

Na konferenci byly také vyhlášeny výsledky soutěže Český zavináč o projekt, který nejvíce přispěl k rozvoji informační společnosti. Ocenění získal bývalý hejtman Vysočiny a nynější prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal, a to za dlouholeté zásluhy na rozvoji informační společnosti.

Více informací na www.isss.cz

Jitka Svatošová, tisková mluvčí krajského úřadu, tel.: 724 650 123
Více informací Martina Rojková, odbor informatiky, tel.: 564 602 341

velké foto
Okříšky a Moravské Budějovice - novopečení majitelé zvláštní ceny společnosti Microsoft. (foto www.isss.cz)

  • Zavřít

  • © 2002 Krajský úřad kraje Vysočina    Žižkova 57, 587 33   Jihlava    webmaster@kr-vysocina.cz