Databáze tiskových zpráv Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Tiskové zprávy kraje Vysočina ze dne 22.5.2008

O videozáznamy na krajském webu je zájem


Návštěvnost webových televizních stránek kraje Vysočina www.kr-vysocina.cz/tv prošla statistickým porovnáváním. Nově zavedená rubrika je vyhledávanou adresou jak v době přímých přenosů, tak standardně v přístupech do archivu.

Historicky první krajské zastupitelstvo přenášené přímým přenosem na www stránkách kraje Vysočina sledovalo podle počítadla přístupů 616 uživatelů internetu. V archivu si záznam z 12. února letošního roku vyhledalo už téměř pět stovek uživatelů. Druhé, březnové, zastupitelstvo sledovalo prostřednictvím videokamer na internetu 272 občanů. Archivní záznam otevřelo do dnešního dne téměř 250 uživatelů internetu.

"Vysokou návštěvnost prvního přenosu si vysvětlujeme především dlouhodobým avizováním nové služby, volbou jednoduchého způsobu dostupnosti a také předeslaným obsahem jednání. První letošní krajské zastupitelstvo projednávalo kontroverzní větrné elektrány, což mělo jistě vliv na počet přístupů," uvedl krajský radní pro informatiku Jaroslav Hulák a dodává, „Vysočina je stále lídrem v udávání směr při využití všech dostupných informačních technologií. Stále zlepšujeme dostupnost i okruhy informací získávaných dálkovým přístupem. Platí, že dosažitelnost informací spojená s nabídkou služeb zvyšuje znalosti obyvatel kraje i využití nabízených příležitostí. Naší snahou je, aby užitek z moderních technologií byl pro kraj a jeho obyvatele co nejvyšší."

Informatici Krajského úřadu kraje Vysočina v současné době zajišťují videopřenosy jednání zastupitelstev v Jihlavě, Havlíčkově Brodě a Novém Městě na Moravě.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina, Jihlava
tel.: 724 650 123

velké foto
Instalace kamer v kongresovém sále sídla kraje Vysočina.


Hledá se podnikatel a živnostník roku 2008


Opět po roce přišel čas soutěžního klání, v němž rozhodují zajímavé podnikatelské nápady, hodnotí se originální řešení a snaha nabídnout zákazníkům více. Už nyní je možné nominovat firmu či živnostníka, který si zaslouží ocenit. Do 20. června 2008 je možné registrovat kandidáty prostřednictvím stránek www.zivnostnikroku.cz.

Ocenění Firma roku Kraje Vysočina 2006 získala třebíčská společnost Envinet, která je významným dodavatelem Skupiny ČEZ, pro kterou dodává mimo jiné měřicí a informační systémy. David Hořava za provoz rezervačního systému www.ubytovani.cz získal cenu Živnostník roku Kraje Vysočina 2006. V loňském roce zaujala odbornou porotu firma HTP z Žirovnice, která se zabývá vyhledáváním vhodných dodavatelů strojírenských dílů a komponentů z České a Slovenské republiky pro zahraniční partnery. Pro svá originální řešení byla oceněna titulem Firma roku Kraje Vysočina 2007. Živnostníkem roku Kraje Vysočina 2007 se stal Dušan Tripal, který začínal s podnikáním ve své garáži a v Třešticích u Telče se zabývá výrobou fixačních střiží a nepohyblivými zásobami v oblasti obalů, především kartonáže včetně výkupu použitých kartonů.

V krajském kole se v Jihlavě letos 17. září utká 10 živnostníků a 10 zástupců firem. Z každého kraje pak vítězi regionálních kol postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat v Praze 20. listopadu. O vítězi v krajském kole soutěže Makro Živnostník roku 2008 rozhodne odborná porota a v celorepublikovém finále veřejnost formou SMS hlasování. O vítězi soutěže Vodafone Firma roku 2008 jak v krajském, tak celostátním kole rozhodne odborná porota.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Monika Míková, Managerská akademie, Jihlava
Krajský úřad kraje Vysočina, Jihlava
Tel.: 724 650 123Kraj Vysočina se uchází o evropské peníze na projekt Severojižní propojení kraje Vysočina - 2


Krajské zastupitelstvo schválilo na svém květnovém zasedání dohodu o spolupráci mezi krajem Vysočina a Dolním Rakouskem na projektu Severojižní propojení kraje Vysočina –2. Cílem projektu, o jehož schválení se bude rozhodovat v červenci tohoto roku, je vypracování technických dokumentací pro budoucí silniční stavby na trase Polička – Bystřice nad Pernštejnem – Velké Meziříčí - Třebíč – Moravské Budějovice - Jaroměřice nad Rokytnou - Jemnice - Raabs an der Thaya.

„Projekt Severojižní propojení kraje Vysočina – 2, který byl předložen do Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013, přímo navazuje na obdobný projekt – Severojižní propojení kraje Vysočina – kde se jednalo také o zafinancování technických dokumentací a studií. Tento projekt byl realizován už v předchozím plánovacím období prostřednictvím Iniciativy Společenství Interreg IIIA. Na trase Severojižního propojení jsou už postaveny například obchvaty Rudíkova, Trnavy, Oslavice, okružní křižovatka v Moravských Budějovicích nebo most v Jaroměřicích nad Rokytnou,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Václav Kodet.
Pokud bude krajský projekt schválen, může získat podporu až 90% způsobilých výdajů (85% Evropský fond pro regionální rozvoj, 5% státní rozpočet ČR).

Plánovanými výstupy předloženého projektu jsou technické dokumentace pro budoucí silniční stavby na trase Severojižního propojení kraje Vysočina:

II/388 Bystřice nad Pernštejnem – obchvat, 2.stavba (vyhledávací a technická studie)
II/360 Štěpánovice – Výčapy (dokumentace pro územní rozhodnutí)
II/360 Výčapy – Slavice (dokumentace pro územní rozhodnutí)
II/360 Slavice – Střítež (dokumentace pro územní rozhodnutí)
II/410 Jemnice – Menhartice (dokumentace pro stavební povolení)
II/410 Menhartice – průtah (dokumentace pro stavební povolení)
II/410 Menhartice – hranice kraje (dokumentace pro stavební povolení)

Partnerem kraje Vysočina při realizaci tohoto projektu je spolková země Dolní Rakousko.

Na výstavbu a modernizaci dopravní infrastruktury, která zlepší mimo jiné i kvalitu spojení v česko-rakouském příhraničí, vyčlenila Evropská unie na plánovací období 2007 – 2013 více než 12 milionů eur. Peníze nejsou rozděleny mezi jednotlivé kraje, ale jsou předmětem volné soutěže mezi všemi potenciálními žadateli. Předložené žádosti bude posuzovat Monitorovací výbor programu už 3. července letošního roku.

Dosavadní výstupy projektu Severojižní propojení kraje Vysočina (Interreg IIIA):

III/3853 Strážek – obchvat (dokumentace pro stavební povolení)
II/360 Martinice – obchvat (vyhledávací studie)
II/152 Třebelovice (vyhledávací a technická studie)
II/410 Jemnice – obchvat (dokumentace pro územní rozhodnutí)
II/410 Jemnice – Menhartice (dokumentace pro územní rozhodnutí)
II/410 Menhartice – průtah (dokumentace pro územní rozhodnutí)
II/410 Menhartice – hranice kraje (dokumentace pro územní rozhodnutí)
II/410 hranice kraje – Dešná (dokumentace pro územní rozhodnutí)
II/410 Dešná – průtah (dokumentace pro územní rozhodnutí)
II/410 Dešná – hranice ČR (dokumentace pro územní rozhodnutí)

Partneři kraje Vysočina v Rakousku: Dolní Rakousko, Raabs an der Thaya, Internationales Interkommunales Zentrum Gross-Siegharts

Partneři na české straně: Jihočeský kraj, Strážek, Martinice, Velké Meziříčí, Jemnice, Menhartice, Dešná

Dokumentaci pro územní rozhodnutí „Napojení průmyslové zóny na silnici I/19 a II/388, Bystřice n. P.“ nechalo na vlastní náklady zpracovat město Bystřice nad Pernštejnem. Obdobně město Velké Meziříčí financovalo dokumentaci pro stavební povolení k projektu „II/360 – Velké Meziříčí – jihovýchodní obchvat“.


Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161, e-mail: neuwirthova.e@kr-vysocina.cz


  • Zavřít

  • © 2002 Krajský úřad kraje Vysočina    Žižkova 57, 587 33   Jihlava    webmaster@kr-vysocina.cz